Đoković igrao koliko je bilo dovoljno za plasman u 2. kolo

djokovicIgrao je Novak Đoković u prvom ovosezonskom meču na Rolan Garosu taman koliko mu je bilo potrebno da pobedi Jarka Nieminena sa 3-0 po setovima 6-2, 7-5, 6-2, posle dva sata i pet minuta. Protivnik u nastavku turnira biće bolji iz susreta Luksemuržanina Žila Milera i Paola Lorencija iz Italije.

Nole je rutinski otvorio meč protiv 33-godišnjeg rivala. Napravio je dva brejka i posle 35 minuta vodio sa 1-0 u setovima ali, pad koncentracije u drugom setu imao je za posledicu vođstvo Nieminena od 4-1, a potom i 5-2. Zatim je Đoković nanizao pet gemova, napravio preokret za prednost od dva seta i tada je praktično rešio pitanje pobednika, ako je neko imao dilemu.

Finac više nije imao snage, sve je ispucao tokom prvih pet gemova drugog seta. Nole je u trećem nastavio da niže gemove, a Finac je prekinuo seriju posle devet gemova. Potom je malo produžio set pošto je spasao tri meč lopte, a Đoković petu realizovao posle dva sata i pet minuta igre.