Đoković i Lajović pobedama započeli turnir u Istbornu

Srpski teniseri Novak Đoković i Dušan Lajović ostvarili su danas pobede na ATP turniru serije 250 u engleskom gradu Istbornu.

Najbolji srpski teniser, koji je bio slobodan u prvom kolu, u drugom je savladao Vašeka Pospišila iz Kanade nakon jednog časa i 26 minuta igre u dva seta (6-4, 6-3). Podsetimo, ovaj duel je prekinut u utorak, pri rezultatu 1-0 i 30:15 za Đokovića.

Đoković je dobro započeo nastavak duela, dobro je reternirao, imao i brejk lopte, ali se Pospišil spasavao sjajnim servisima. Novak je igrao sigurno na svoj servis i strpljivo čekao priliku da slomi Kanađanina. To je učinio u poslednjem, 10. gemu prvog dela igra, kada je iskoristio drugu brejk, odnosno set loptu u gemu i poveo sa 1-0 u setovima.

Đoković je sigurno odigrao i u drugom setu. Pospišil je pripretio pri rezultatu 2-2, ali je naš as odigrao najbolji poen na brejk lopti, i potom nanizao tri uzastopna gema i rutinski priveo ovaj duel kraju.

Prvi nosilac će se u četvrtfinalu turnira sastati sa Donaldom Jangom iz SAD, koji je savladao sunarodnika Džareda Donaldsona u dva seta (6-4, 7-5).

Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo pošto je pobedio Žeremija Šardija iz Francuske.

Lajović je pobedio Šardija sa 2-1 u setovima (6-4, 6-7, 6-3), posle sat i 51 minuta igre.

Protivnik Lajovića u drugom kolu biće Amerikanac Džon Izner, koji je kao treći nosilac bio slobodan u prvoj rundi.