Peking: Đoković ekspresno u polufinale

U svom četrnaestom četvrtfinalu sezone, Novak Đoković plasirao se u svoje trinaesto polufinale, na turniru atp500 serije u Pekingu, pobedom nad nekadašnjim top 10 teniserom Jirgenom Melcerom rezultatom 6-1 6-2

U prvom setu, Novak je iskoristio obe brejk šanse koje je imao nakon rezultata 1-1 i tako započeo niz od 10 uzastopnih gemova.

Drugi set doneo mu je takođe dve brejk lopte koje koristi, ali takođe i dve koje je morao da spase, ali osim toga, Novak je pokazao apsolutnu dominaciju na terenu, čak jedan gem dobivši sa četiri uzastopna asa.

Ovo je treće učešće Đokovića na ovom turniru i na njemu ne zna za poraz, jer ga je do sada osvojio oba puta kada je učestvovao (2009, 2010)

Meč je trajao nešto kraće od sat vremena , a u sledećoj rundi igraće sa Florianom Majerom koji je bio bolji od domaćeg tenisera Ze Zanga.