Đoković ekspresno do velikog finala

Novak Đoković će imati priliku da postane prvi teniser još od 2006. godine koji je odbranio titulu u Indijan Velsu. Najbolji igrač sveta je lako pobedio Endija Marija u polufinalu sa 6-2, 6-3 posle 88 minuta igre. Ovo je bio 25. međusobni duel Đokovića i Marija u karijeri. Novak je upisao 17. pobedu i to šestu zaredom. U sutrašnjem finalu igraće sa boljim iz drugog polufinala u kojem se sastaju Rodžer Federer i Miloš Raonić.

novak

Surovo je Đoković dominirao terenom u polufinalu. Do ludila je dovodio Britanca kombinacijama poteza, na koje Mari nije imao nikakav odgovor. U oba seta Novak je odmah pravio brejkove i te prednosti sigurnim svojim servisima čuvao do kraja. Endi Mari nije doživeo tako ubedljiv poraz od Đokovića još od 2007. godine, a ove sezone odigrao je lošije samo u porazu od Borne Ćorića u Dubaiju. Ubacio je samo 47% prvog servisa, upisao je sedam vinera i čak 29 neiznuđenih grešaka, pa ubedljiv poraz ne treba da čudi. Otkad se vratio posle operacije leđa početkom prošle godine, Škot sa Đokovićem, Nadalom i Federerom ima skor 0-11.

Finale je na programu u nedelju, i to nakon što se završi finale u ženskoj konkrenciji u kome se, od 19 časova po srednjeevropskom vremenu, sastaju Jelena Janković i Simona Halep.