DK: Srbija vodi sa 2-0

Nakon prvog dana osmine finala Dejvis kupa između Srbije i Hrvatske naša reprezentacija ima prednost od 2-0. U prepunoj areni u Kraljevu prvi poen našem timu doneo je Novak Đoković koji je sa 6-3, 6-2, 6-4 savladao Delića, da bi na velikih 2-0 povisio Viktor Troicki. On je morao da preokreće meč protiv Borne Ćorića (ATP 61) i na kraju je pobedio sa 4-6, 1-6, 6-3, 6-2, 6-1.

novak

Đoković je u meč ušao kao favorit, a mladi hrvatski teniser nije mogao mnogo toga da uradi kada je sa druge strane bio najbolji teniser sveta. Tokom celog meča Novak je dobro servirao, nije dozvolio protivniku nijednu brejk šansu, a do završnice trećeg seta oduzimao mu je servis kad god je za to imao priliku. Pri vođstvu od 5-3 u trećem setu Đoković je propustio dve meč lopte, a zatim je servirao za pobedu i iskoristio treću za pobedu i prednost Srbije nakon 88 minuta igre.

Drugi meč odigrali su Viktor Troicki i mladi Borna Ćorić, a naš teniser je meč otvorio brejkom, ali do kraja prvog seta Ćorić uspeva da mu oduzme servis dva puta i dobije ovaj deo meča sa 6-4. Nakon toga usledio je dobar period u igri hrvatskog tenisera. U drugom setu prepustio je Troickom samo jedan gem, a iskoristio dve od tri brejk lopte za 6-1 i prednost od 2-0 u setovima.

viktor

U trećem setu videli smo potpuni preokret. Borna Ćorić je u prvom gemu oduzeo servis Viktoru i poveo sa 1-0, ali je do kraja ovog dela meča Troicki napravio dva brejka i dobio set sa 6-3. U pauzi između setova hrvatski teniser zatražio je medicinsku pomoć, a nakon što su se vratili na teren, Troicki je igrao sve bolje. Propustio je brejk loptu u trećem gemu, pa je Borna poveo sa 2-1, ali svoje greške Troicki ispravlja samo dva gema kasnije. Oduzeo je Hrvatu servis za vođstvo od 3-2, a nakon toga sve su se kockice složile. Viktor je pokazao igru kakvu smo od njega i očekivali, a mladog Ćorića počela je da izdaje snage. Do kraja seta srpski teniser mu nije prepustio više ni jedan gem. Bilo je 6-2 i izjednačenje u setovima.

Peti set Viktor je započeo brejkom, a sve je više bilo očigledno da se hrvatski teniser ne oseća dobro. Osim na bolove u nozi zbog koje mu je pružena medicinska pomoć, Ćorić se požalio i na mučninu. Sa druge strane, Srbin je bio nezaustavljiv. Do kraja meča izgubio je samo jedan gem (6-1) i tako ostvario vrednu pobedu od 3-2.

U subotu od 14 časova Nenad Zimonjić i Viktor Troicki igraće dubl protiv Franka Škugora i Marina Draganje, a u nedelju poslednjeg dana takmičenja od 13 časova sastaju se Đoković i Ćorić, a potom Troicki i Delić.