DK: Srbija na ivici poraza

Posle prvog dana Srbija se nalazi u veoma teškoj situaciji pošto gubi od domaćina sa 2-0. Filip Krajinović doziveo je poraz od Leonarda Majera sa 6-4, 6-2, 6-1, dok je Viktor Troicki dozvolio sebi ponovo luksuz da od 2-0 izgubi meč sa 2-3. To mu se isto dogodilo na Vimbldonu gde je porazen od Pospišila. Ovoga puta preokret je napravio Federiko Delbonis i slavio rezultatom 2-6, 2-6, 6-4, 6-4, 6-2. Sada se naša reprezentacija nalazi u veoma teškoj situaciji, a za pobedu potrebno je da dobijemo preostale mečeve uključujuiči i današnji dubl.filipOčekivali smo mnogo bolju partiju od srpskog tenisera, ali Krajinović nije imao rešenje za vrlo raspoloženog Majera koji je samo jednom bio na testu. Filip je u prvom setu imao jednu brejk šansu, i do kraja meča nije bio u sličnoj prilicu da pripreti protivniku.

I jedan i drugi teniser su propustili po brejk priliku na startu seta, ali je Majer svoju grešku ispravio u desetom gemu kada je napravio odlučujući brejk i poveo sa 1-0 u setovima.

To je dalo krila Argentincu koji je odmah na startu drugog seta napravio brejk nakon jednog maratonskog gema koji je trajao desetak minutu, koliko mu je bilo potrebno da slomi otpor Filipa. Do kraja je Krajinoviću uzeo još jedan servis gem i posle sat i 20 minuta igre imao prednost od 2-0. Filip je definitivno “pao” tokom trećeg seta, Majer je bez muke napravio dva brejka i doneo Argentini prvi poen u duelu sa Srbijom.viktorIako je izgubio jedan servis gem u prvom setu, Troicki je napravio čak tri brejka i ubedljivio sa 6-2 slavio u prvom delu igre. Srpski teniser je nastavio u istom ritmu, u drugom setu je u četvrtom gemu posle mnogo borbe oduzeo Delbonisu servis gem, poveo 4-1, a potom na servis rivala realizovao set loptu za 2-0.

U trećem setu nije bilo brejka do sedmog gema, kada je kiksnuo Viktor, a Delbonis do kraja sačuvao prednost, dobio set i smanjio na 2-1. Osvajanjem seta, Argentinac je dobio na samopouzdanju. Viđena je revija brejkova u četvrtom setu a jedan više napravio je Delbonis i stigao do izjednačenja. U petom setu je na terenu postojao samo jedan igrač a to je bio domaći teniser. Troicki je u potpunosti ispustio konce pa je Delbonis radio šta je hteo i na kraju doneo veliku prednost “gaučosima” pred naredne mečeve.

Sutra je na programu dubl, a za Srbiju su prijavljeni Nenad Zimonjić i Dušan Lajović, dok će za Argentinu igrati Berlok i Švarcman.