DK: Nenad i Viktor doneli pobedu Srbiji

Teniska reprezentacija Srbije plasirala se danas u čevrtfinale Dejvis kupa, pošto je u Nišu povela sa nedostižnih 3-0 protiv Rusije, u prvom kolu tog takmičenja.

Srbija je iskoristila prvu “meč loptu” protiv Rusije i ide u četvrtfinale!

Naša reprezentacija je po sedmi put u poslednjih osam godina stigla do četvrtfinala Svetske grupe Dejvis kupa, a tamo je čeka bolji iz duela Hrvatske i Španije. Taj meč je na programu od 7. do 9. aprila. Ako pobede Hrvati, naši teniseri će gostovati u četvrtfinalu, dok bi protiv Španije naš tim bio u ulozi domaćina.

Treći odlučujući poen Srbija je osvojila u dublu. Selektor Srbije Nenad Zimonjić i Viktor Troicki pobedili su posle tri sata i devet minuta Konstantina Kravčuka i Andreja Kuznjecova posle četiri seta 6-3, 7-6, 6-7, 6-4.

Posle razmene brejkova na početku meča Troicki i Zimonjić su stabilizovali igru i od rezultata 3-3, nanizali tri gema, od kojih dva na servis rivala, za ubedljivo dobijen prvi set.

U istom ritmu srpski dubl je nastavio u drugom setu, u kojem je poveo sa 3-0. Ipak, Kuznjecov i Kravčuk su pokazali zube, napravili preokret i poveli sa 3-5. Imali su Rusi i tri vezane set lotpe, koje nisu iskoristili, pa je usledio novi preokret i trijumf Zimonjića i Troickog u taj-brejku sa 7-3.

Oba para su u trećem setu osvajali gemove na svoje servise sve do devetog kada su srpski igrači napravili brejk i poveli sa 5-4. Zimonjić je posle toga servirao za pobedu, ali su ruski igrači napravili brejk bez izgubljenog poena i izjednačili na 5-5. Teniseri su zatim osvojili po gem na svoj servis pa je set odlučen u taj-brejku koji su Kravčuk i Kuznjecov dobili sa 7-5.

Propuštena prilika nije uzdrmala Troickog i Zimonjića. Iako se činilo da su Rusi u prednosti, kada su prvi napravili taj-brejk u četvrtom setu. Naš dubl je odmah uzvratio brejkom, da bi u desetom gemu četvrtog seta još jednom oduzeo servis rivalima i tako obezbedio pobedu i plasman u četvrtfinale.