DK: Đoković i Zimonjić za trijumf Srbije

Već posle tri meča teniska reprezentacija Srbije uspela je da izbori plasman u četvrtfinale Dejvis kupa nakon overene pobede protiv Hrvatske. Posle trećeg dana takmičenja videćemo kojim rezultatom definitivno, ali odlučujući poen već u subotu doneli su Novak Đoković i Nenad Zimonjić u dubl meču, pošto su sa 3-0, po setovima 6-3, 6-4, 6-1 pobedili Marina Draganju i Franka Škugora.

novak i ziki

Pošto je uspešno odradio posao, prvi teniser sveta će već u nedelju napustiti Srbiju jer ga od 12. marta čeka odbrana titule na Mastersu u Indijan Velsu. Iako je bilo planirano sa Nenadom da igra Viktor Troicki, zbog teškog meča dan ranije protiv Borne Ćorića, zamenio ga je prvi teniser sveta, a Novak i Nenad su dokazali da su pobednička kombinacija.

Nisu Novak i Nenad imali problema sa rivalima iz Hrvatske, koji nijednom tokom tri seta nisu stigli ni do šanse da oduzmu servis našim igračima. Po jedan brejk je bio dovoljan srpskim teniserima u prva dva seta, dok su u trećem u tri navrata uzeli gostima servis gemove, prepustili im samo jedan gem  i ubedljivo stavili tačku na ovaj meč posle sat i 50 minuta igre.

U nedelju su na programu dva singl meča koja neće imati rezultatski značaj pa će se igrati u dva dobijena seta. Najverovatnje će na teremn izaći Filip Krajinović i možda Viktor Troicki. Protivnik Srbiji u četvrtfinalu u julu biće bolji iz južnoameričkoj derbija Argentina – Brazil.