Đoković u finalu Australian Opena

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u finale Otvorenog prvenstva Australije, pošto je u polufinalu rutinski savladao ruskog tenisera Aslana Karaceva sa 3:0.

Đoković je sigurno ušao u meč, dobro servirao i vršio pritisak na protivnikov servis. Karacev je odolevao do rezultata 3:4, kada Novak uspeva da napravi brejk, a potom i da uspešno odservira za prvi set- 6:3. Srbin nastavlja sa furioznom igrom i u narednom setu, brzo dolazi do dva brejka prednosti i rezultata 5:1. Jedini pad u igri Đokovića viđen je u osmom gemu drugog seta, kada je dozvolio Karacevu da se vrati iz izgubljene situacije i približi  na 4:5. Svetski broj jedan u narednom gemu ne podleže pritisku, spašava brejk šansu i odličnim servisima osvaja drugi set. Karacev i Đoković razmenili su po jedan brejk na početku trećeg seta, ali Novak od petog gema pravi razliku, osvaja četiri gema za redom i dolazi do velikog trijumfa.

Videli smo odličnu Đokovićevu igru sa visokim procentom prvog servisa (68%) i čak 17 asova. Novak se sjajno kretao, pogađao uglove terena i prilično dobro čitao namere protivnika. Tokom meča bila je vidljiva nervoza ruskog tenisera, koji je napravio čak 30 neiznuđenih grešaka.

Nakon pobede i prolaska u finale, Srbin je izjavio da se danas na terenu osećao veoma dobro i da je ovo verovatno njegov najbolji nastup u dosadašnjem toku turnira. U borbi za 18. gren-slem trofej, Đoković će se boriti protiv pobednika duela Cicipas-Medvedev, koji je na programu u petak ujutru. Novak protiv obojice ima pozitivan skor u međusobnim mečevima, protiv Grka vodi 4:2, a protiv Rusa 4:3. Ne treba zaboraviti ni činjenicu da će Đoković imati dan odmora više u odnosu na svog protivnika u finalu, što u slučaju da Cicipas i Medvedev odigraju dug i iscrpljujuć meč, može biti veoma značajno. Veliko finale Australian opena na programu je u nedelju ujutru, kada će najbolji teniser sveta pokušati, a nadamo se i uspeti, da osvoji deveti trofej u Melburnu, i time obori sopstveni rekord.