Đoković u četvrtfinalu, kraj za Lajovića

Polovičan učinak srpskih tenisera na kraju prve nedelje Australian opena. Novak Đoković plasirao se u četvrtinu finala, dok je od Dušana Lajovića bio bolji Aleksandar Zverev.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković ostvario je pobedu protiv kanadskog predstavnika Miloša Raonića sa 3:1. Đokovićev nastup u osmini finala bio je neizvestan zbog povrede koju je zadobio u prethodnom kolu protiv Tejlora Frica, ali je Novak izašao na teren i uspeo da pobedi.

U prvom setu obojica tenisera su relativno sigurno držala svoje servise, pa je set odlučen u taj-brejku koji je Srbin dobio rezultatom 7:4. Drugi set je pripao kanadskom teniseru nakon što je iskoristio Đokovićev pad koncetracije u petom gemu i oduzeo mu servis. Raonić je uspešno servirao do kraja i poravnao na 1:1. Treći set doneo je mnogo bolju i ubedljiviju igru najboljeg igrača sveta, koji je dva puta napravio brejk protiv serverski veoma raspoloženog Kanađanina. Đoković treću deonicu dobija sa 6:1.

Poslednji set počeo je sigurnim servisima sa obe strane. Pri rezultatu 4:4, Novak pokazuje klasu i sjajnim riternima dolazi do brejk prilika a onda i do brejka. To je bila prilika koju svetski broj jedan nije propustio. Uspešno je odservirao i ostvario veoma važnu pobedu.

Đoković je na terenu izgledao solidno, mada je bilo vidljivo da ne igra na 100% svojih mogućnosti i da se sporije kreće. Nakon pobede i prolaska u četvrtfinale, očekivano je dobio pitanja o povredi i njegovom trenutnom stanju. Novak je rekao da se oseća bolje ali da stanje nije sjajno, kao i da bi se povukao sa takmičenja da je u pitanju bilo koji drugi turnir.

U borbi za polufinale, Đoković će odmeriti snage sa sedmim teniserom sveta Aleksandrom Zverevim, koji je noćas bio bolji od Dušana Lajovića sa 3:0.

Drugi srpski predstavnik u noći za nama nije uspeo da ostvari pobedu. Bolji od njega bio je favorizovani Nemac Aleksandar Zverev. Prvi set je dobro počeo za Srbina, napravio je brejk ali nije uspeo da ga potvrdi. Pri rezultatu 3:3, Lajović gubi gem na svoj servis i tu prednost nemački teniser održava do kraja seta i rešava ga u svoju korist 6:4.

Najveća borba viđena je u drugom setu, kada je Lajović zaigrao bolje i ubedljivije. Posle razmenjenih brejkova u 11. i 12. gemu, ušlo se u taj brejk koji nije dobro počeo za Srbina. Lajović je odmah izgubio poen na svoj servis, ali je uspeo da uzvrati istom merom. Zverev na 2:2 pravi još jedan mini brejk i dobrim servisima stiže do prednosti 5:2, a onda i do dve set lopte. Nemac koristi drugu i povećava na 2:0 u setovima.

Nažalost,u trećem setu Dušan je brzo popustio i protivniku dopustio brejk već u četvrtom gemu. Sedmi favorit turnira je prilično lako priveo meč kraju i izborio se za duel sa najboljim teniserom planete.

Četvrtfinalni meč između Đokovića i Zvereva odigraće se u utorak u jutarnjim časovima po našem vremenu.