Đoković se mučio na startu

Najbolji teniser sveta Novak Đoković  prošao je u 3. kolo Indijan Vesla posle pobede nad 149. teniserom sveta Bjernom Fratanđelom iz SAD tek posle preokreta i skoro 2 sata igre.
12829478_10154082493548701_8456869375453130036_o

Amerikanac bolje otvara meč i već posle tri uvodna gema dolazi do duplog brejka. Do kraja seta oba tenisera čuvaju svoje servise i Fratanđelo neočekivano lako osvaja prvi set rezultatom 6-2. U celom drugom setu Nole je u svojim servis gemovima protivniku prepustio jedan poen pa se i očekivalo da će ekspresno izjednačiti, 6-1. Treći set počinje brejkovima na obe strane, da bi potom svoj servis prvi osvojio Amerikanac, 1-2.  Ali onda Novak brejkovima u petom i sedmom gemu ostavlja protivnika na ta dva gema u trećem setu i dolazi do pobede. Naredni protivnik je Nemac Filip Kolšrajber koji je Denisu Kudli prepustio samo jedan gem. Protiv njega Đoković ima 7 ostvarenih pobeda u 8 odigranih mečeva.