Dimitrov posle 3 sata šokirao Novaka

Prvi teniser sveta, Novak Đoković, poražen je na startu Mastersa u Madridu. Bolji od njega bio je sjajni Bugarin Grigor Dimitrov, 7-6(6), 6-7(8), 6-3, ostvarivši najveću pobedu u karijeri. Utisak je pokvarila nepristojna španska publika.

downloadDimitrov je u Monte Karlu igrao prvo četvrtfinale Mastersa i odveo Nadala u tri seta, ali niko nije mislio da će uspeti da pobedi nekoga iz top pet, naročito ne Novaka. U prvom setu, Bugarin je spasio prvu set loptu na 4-5, 30-40, a naredne dve u taj brejku, kada je Novak imao 6-4. Dimitrov je vezao četiri poena i uzeo prvi set, nakon više od sat vremena igre.

Drugi set su obeležila čudna dešavanja na terenu. Najpre je Novak došao u zaostatak 2-4, a na brejk loptu za ribrejk  ponovo je obnovio povredu desnog članka, koju je zaradio na meču Dejvis kupa. Nakon desetominutnog medicinskog tajm auta, Novak je uspeo da vrati brejk i produži meč. Fizički problemi su se pojavili i kod Dimitrova kada je servirao na 5-5 i bio đus. On je imao grčeve  usled kojih se jedva kretao, ali je uspeo da uvede set u taj brejk, spasi nekoliko set, a Novak jednu meč loptu. Nakon 18 poena, Srbin je uzeo set i odveo meč u treći set.

Kod Novakove medicinske pauze, publika je krenula da mu zviždi, smatrajući da folira povredu, a netrepeljivost je išla do toga da su aplaudirali kada bi promašio prvi servis i skandirali Dimitrov. Na Novaka je to uticalo, pa je nakon osvojenog seta uputio niz psovki na račun publike.

Baš kada se očekivalo da Dimitrov padne na psihološkom planu i da se Novak izdigne, desilo se suprotno. Bugarin je na startu napravio brejk, sačuvao tri brejk lopte koje je imao Novak, i brejkom u poslednjem gemu iskoristio prvu meč loptu i prošao u treće kolo u suzama. Meč je trajao tri sata i pet minuta, a Bugarin će igrati sa pobednikom meča Hiraldo-Vavrinka.

Novak je prošle godine ispao u četvrtfinalu i ovaj rani poraz se neće odraziti na njegov ranking, dok Bugarin sve krupnijim koracima ide ka top 20. Ova pobeda mu garantuje novi najbolji rang, koji je do sada bio mesto 28.

‚‚12 dana u Monte Karlu nisam uzeo reket u ruke. Ipak, to nije izgovor, dao sam sve od sebe. Sve pohvale Dimitrovu, bio je bolji na terenu. Udarao je lopticu sjajno, sjajno je servirao i zaslužio je pobedu. Sva sreća pa se nisam teže povredio, jer sam imao dobru zaštitu članka. Ne znam zašto su mi zviždali, ne verujem da je to nepoznavanje tenisa‚ bile su prve rekcije Novaka nakon poraza u premijernom meču u Madridu.