Deseta titula u karijeri za Ivanu Jorović!

Srpska teniserka Ivana Jorović odbranila je po prvi put titulu na jednom turniru i došla do desetog trofeja u profesionalnoj karijeri u pojedinačnoj konkurenciji.

Na turniru 50K kategorije u Ankari, Ivana je u finalu savladala Ruskinju Vitaliju Dijačenko. Ivana je bila bolja u dva seta, rezultatom 6-4 7-5. Meč je trajao 1 sat i 41 minut.

Ivana je meč otvorila brejkom, a onda u narednom gemu pokazala svoju mentalnu stabilnost u finalima i spasila servis u kom je bilo čak 11 djuseva i 7 brejk lopti za Ruskinju. Ivana je iskoristila tek 5. gem loptu i osvojila ga. U narednom gemu je bez problema napravila još jedan brejk za 3-0, a ali gem kasnije dozvoljava jedan ribrejk, sa nulom. Ipak, to nije oremetilo dalji tok seta. Teniserke su čuvale servise do 5-3, kada je ivana došla do dve set lopte i 1-0 u setovima. Vitalija ih ipak spašava, ali Ivana privodi set kraju već u sledećem gemu i bez izgubljenog oena dolazi do 6-4.
Na startu drugog seta teniserke su razmenile brejkove, ali ubrzo je Ivana došla do novog i povela 4-2. Ipak, Vitalija se nije predavala i ubrzo je preokrenula, te je ona povela 5-4. Ivana tada vezuje dva gema i servira za meč, kada dopušta protivnici tri vezane brejk lopte. Ipak, ne dopušta i brejk, vezuje pet poena i treći gem u nizu i osvaja set sa 7-5, a samim tim i meč.

Ivani je ovo bilo 10. finale u pojedinačnoj konkurenciji, 2. ove sezone, i do sada ne zna za poraz. Zapravo, do sada je samo dva puta u karijeri izgubila u polufinalu, što govori koliko je mentalno jaka u kasnijim stadijumima turnira. Jedini poraz u finalu ima u konkurenciji parova, gde je slavila dva od tri puta. I u juniorima je imala odličan učinak – 8-4 singl, 5-1 dubl. Takođe Ivani je ovo 4. titula 50K kategorije.

Što se Ruskinje tiče, njen učinak u finalima je 11-5. Dijačenko je bivša 71. teniserka sveta, koja je skoro godinu dana morala na pauzu zbog povrede, ali se ove jedeni vratila i zabeležila osminu finala četvrtfinale i sada finale, na turnirima 100, 125 i 50k kategorija.   Ta tri rezultata vratiće je među 300 najboljih an WTA listi.

Ovo je bio drugi susret Ivane i Vitalije i Ivanina druga pobeda. Turnir u Turskoj je fonda 50.000 dolara i igrao se na tvrdoj podlozi, u dvorani.