Del Potro šokirao Novaka i naneo mu prvi poraz u sezoni!

Novak Đoković je doživeo prvi poraz u sezoni, i to u polufinalu turnira Masters serije u Indian Velsu. Sedmi teniser sveta, Huan Martin del Potro je preokretom napravio senzaciju i po prvi put ušao u finale Indian Velsa, rezultatom 4-6, 6-4, 6-4!

Novak Đoković ima sjajnu sezonu do sada, osvojio je Australian Open i Dubai, ali je drugu godinu uzastopno zaustavljen u polufinalu Indian Velsa. Teški vremenski uslovi su danas bili u Indian Velsu, a kako je meč odmicao, temperatura je prelazila 35 stepeni, što je bitno uticalo na igrače na terenu.

jmdpPrvi set je Novak rešio u svoju korist jednim brejkom, u poslednjem gemu seta. Kada je Argentinac u startnom gemu drugog seta napravio prvi brejk, neki su mislili da je to samo prolazno, dok su se neki setili i da je u četvrtfinalnom meču protiv Endija Marija slično uradio. Ovaj set je obeležio ogroman broj brejkova, čak pet, a Del Potro je poveo čak sa 5-2. Novak je uspeo da priđe, ali ne i da napravi potpuni preokret, pa se ušlo u treći set. Đoković brzo stiže do 3-0 i ništa nije nagoveštavalo probleme, a kamoli kasniji poraz. Najveća borba je vođena u ovom setu, Argentinac je ubrzo vratio brejk i izjednačio, ali je Novak nekako zadržao servis i poveo 4-3. U naredna tri gema viđen je sjajan tenis, a teniseri su neretko igrali preko svojih granica i spektakularnim poenima dizali publiku na noge. U odlučujućim trenucima Argentinac je bio odlučniji i agresivniji i ovoga puta je to bilo dovoljno da prekrene izjednačen meč na njegovu stranu i da nakon 170 minuta spektakla as servisom zatvori meč i ode u svoje tek drugo Masters finale ikada.

‚‚Čestitam Del Potru, bio je odlučan i u terenu kada je bilo važno, a ja sam napravio dosta neiznuđenih grešaka i bio pasivan. Čestitam mu, zaslužio je pobedu‚‚, rekao je Đoković.

Del Potro: ‚‚Igrao sam dobro, dok on nije poveo 3-o u trećem setu. Srećom, brz povratak mi je ulio samopouzdanje da se vratim u meč i svakako da sam odigrao svoj najbolji meč na turniru. Igram dobro, rezultat je odraz moje forme, iako imam puno toga da poboljšam, ali ja na tome radim. Slajs mora biti bolji, a voleo bih i kada bih više poena završavao na mreži.‚‚

Del Potro ove sezone ima trofej iz Roterdama, a Novaku je ovo bio prvi poraz nakon prošlogodišnjeg Pariza, gde ga je porazio Sem Kveri.

U finalu Del Potro će igrati protv Rafaela Nadala, čiji povratak na teren i dalje izgleda kao jedna bajka. On je u svom polufinalnom meču u dva seta pobedio Čeha Tomaša Berdiha, 6-4, 7-5 i osigurao četvrto finale u isto toliko turnira ove godine!

U prvom setu Nadal je izgubio samo devet poena na svoj servis, a Berdihova agresivna igra nije dala rezultata, pa je Španac jednim brejkom došao do prednosti. U drugom setu su se stvari promenile, Berdih je pronašao linije i brejkom je stigao do prednosti od 5-3 i servisa za set. Poznat po ne baš najhladnijoj glavi i prisebnosti u velikim mečevima, Čeh je dozvolio brejk, a zatim je Nadal napravio kompletni preokret i sa četiri uzastopna gema osvojio set, samim tim i meč, nakon 104 minuta tenisa.

Nadal je Indian Vels osvajao 2007. i 2009. godine u singlu, a sa Markom Lopezom u dublu 2010. i 2012. godine.

Ovo će Špancu i Argentincu biti 11. duel, a Nadal vodi 7-3, a Del Potro nije pobedio Nadala od US Open-a 2009.godine, kada je i osvojio svoj jedni Gren Slem. Ako Nadal dođe do trofeja, na novoj ATP listi će prestići Ferera na 4.mestu, dok bi titula donela Argentincu skok na mesto broj 6, ispred Tomaša Berdiha.