DC: Srbija ublažila poraz

Dejvis kup reprezentacija Srbije ublažila je poraz od Švajcarske u 1. kolu Svetske grupe, pošto su danas pobede ostvarili Dušan Lajović i Filip Krajinović.

Prvi na teren izašli su Dušan Lajović i Mihael Lamer, koji  je manjao Federera. Srpski teniser je slavio sa 2-1, po setovima 6-3, 3-6, 6-4. U veoma uzbudljivom prvom setu naš teniser je prelomio u završnici napravivši brejk u osmom gemu za 5-3. Sigurnim servisom poveo je sa 1-0 u setovima.

dusan lajovicDrugi set bio je identičan, ali ovoga puta u korist Lamera pa se ušlo u treći odlučujući set. U trećem setu viđena je revija brejkova, čak pet. Lajović je bio bolji u završnici kada je vezao dva brejka iako je gubio sa 4:3, a iskoristio je prvu meč loptu za trijumf. Lajović je tako smanjio prednost Švajcarske na 3-1.

Drugi meč ovog nedeljnog popodneva odigrali su Filip Krajinović i Marko Kjudineli. Na samom startu meča, već u trećem gemu Srbin je oduzeo servis rivalu, a potom je i materijalizovao stečenu prednost za velikih 3:1. U nastavku seta nije bilo brejkova, te je Filip Krajinović osvojio prvi deo igre rezultatom 6:4.

U drugom setu ponovila se slika iz prvog. Filip Krajinović je napravio brejk za 2:1, a potom prednost brejka održavao do kraja, za konačnih 6:4 u drugom delu igre. Konačan rezultat na kraju glasio je 3-2 za Švajcarsku.

Srbiji ostaje borba za opstanak u Svetskoj grupi u septembru, dok će Švajcarska igrati u četvrtfinalu protiv reprezentacije Kazahstana koja je sa 3-2 u Astani pobedila Belgiju.