Conga se pridružio Federeru

Bilo je dramatično, ali samo u prva dva seta. Conga je u trećem napravio jedan, pa drugi, treći brejk, da bi Rafa jedan vratio i na taj način časno izgubio, 7-6(2) 4-6 6-3. To mu svakako nije za utehu, ali će Rafin poraz biti za utehu Novaku, ako kojim slučajem ne uspe danas, jer će razlika između njih dvojice ostati nepromenjena.

Jasno je da su dva tenisera koja su dominirala veći deo sezone, poprilično istrošena i da nisu favoriti na ovom turniru. Rafa se i pored toga borio, uspeo je da izvuče pobedu protiv Fiša, a protiv Conge je pokazao da može i bolje u drugom setu. Sve je najviše zavisilo od servisa Francuza. Sjajno je servirao u prvom i trećem setu, dok mu je procenat dosta pao u drugom, pa je i rezultat logična posledica toga.

Najverovatniji Congin protivnik u polufinalu je Ferer, ali treba sačekati današnji rasplet u Grupi A, jer u slučaju Novakovog poraza a Berdihove pobede, Čeh će biti prvi u grupi.