Čilić uzeo samo dva gema Novaku

Novak Đoković zabeležio je veoma ubeljivu pobedu u prvom meču grupe A na poslednjem Masters turniru u Londonu. Naš teniser je savladao Hrvata Marina Čilića rezultatom 2-0, po setovima 6-1, 6-1 nakon 57 minuta igre u O2 areni.

Duel je započeo sigurnim servisima sa obe strane pa je rezultat posle dva odigrana gema bio 1-1. U trećem periodu Novak je stigao do brejk lopte, uspeo je da iskoristi šansu i ranim brejkom povede sa 2-1, a stečenu prednost je Srbin potom i potvrdio za velikih 3-1. U narednom servis gemu Marina Čilića Nole opet stiže do brejk prilika, ovoga puta je imao tri vezane, a iskoristio je već prvu i novim oduzetim servisom stigao do prednosti od 4-1. Đoković nije imao većih problema ni sa svojim servisima, pa je posle samo 24 minuta igre vodio sa ubedljivih 5-1. U narednom, poslednjem gemu, teniser iz Srbije je trećim brejkom osvojio prvi set rezultatom 6-1.

12990490495461269ea17c6917197502_orig

Drugi period počeo je sjajnim servisima prvog tenisera sveta, vođstvom od 1-0, a potom je Nole opet napravio rani brejk i poveo sa 2-0. Marin Čilić je u narednom gemu odmah uzvratio ribrejkom, smanjio na 1-2, da bi onda isto učinio i Nole, te novim brejkom došao do 3-1 i jednim brzim gemom povećao prednost na velikih 4-1. U šestom gemu novi brejk Novaka Đokovića, potvrda velike prednosti, a u sedmom gemu i materijalizacija istog za konačnih i vrlo ubedljivih 6-1.