Bušar bolja od Jelene u četvrtfinalu Čarlstona

jelenaJelena Janković nije uspela da savlada Kanađanku Eženi Bušar u četvrtfinalu Čarlstona. Bušar je slavila posle dva sata i četiri minuta igre, rezultatom 6-3, 4-6, 6-3. U borbi za svoje prvo finale na ovom turniru, Bušar će se sastati sa pobednicom meča Petković – Šafarova.

Bušar je dobila prvi set nakon razmene brejkova, a odlučio je onaj u osmom gemu za prednost od 5-3. U nastavku je vođena ravnopravna borba, rivalke su ponovo razmenile brejkove u sedmom i osmom gemu, da bi do kraja Srpkinja osvojila dva poena na servis protivnice i izjednačila u setovima.

U prva četiri gema odlučujućeg seta nije bilo prilika za brejk, a onda je u petom gemu Bušar realizovala drugu brejk šansu i povela je sa 3-2. Kanađanka do kraja meča Jeleni nije dozvolila nijednu brejk loptu, pa je meč završila sa novim brejkom u devetom gemu.