Bozoljac u finalu

Ilija Bozoljac ponovo pronalazi formu, i to potvrđuje plasmanom u finale čelendžera 35k kategorije u Italiji. U polufinalu savladao je Martona Fučoviča 7-6(4), 6-3.

Ilija je osmi nosilac na turniru, a na putu do finala savladao je Gerasimova, Edmunda, Munjoza de la Navu i danas Fučoviča, bez  izgubljenog seta do finala. Za trofej igraće protiv Žila Milera, koji je u polufinalu savladao Konstantina Kravčuka.

Iliji plasman u finale donosi skok do oko 180.mesta, odnosno  oko 20 mesta u odnosu na trenutno 199. mesto. Ukoliko osvoji titulu, popeo bi se do oko 165. mesta.

U paru sa Goranom Tošićem je odigrao ovaj turnir u dublu, i srpski dubl je osvojio titulu, pobedom u finalu nad parom Klaski/Grigelis.