Bozoljac poražen na startu Kvinsa

Ilija+Bozoljac+AEGON+Championship+Qualifying+cDwmY7d-5IYl Ilija Bozoljac izgubio je u prvom kolu turnira na Kvinsu od Tima de Bakera sa 6:2, 7:6 (7-5). Bozoljac je uspešno prošao kvalifikacije, ali ga je zaustavio 24-godišnji Holanđanin, trenutno 91. teniser na ATP listi.

Već u trećem gemu prvog seta de Baker je oduzeo servis Bozoljcu i vrlo brzo je poveo sa 3-0. Tada se srpski teniser koncentrisao i uspeo je da osvoji svoj prvi gem i smanji na 3-1. Međutim, pri rezultatu 5-2, Holanđanin pravi novi brejk i samim tim osvaja set sa 6-2.

U drugom setu, ista situacija, Holanđanin rano dolazi do brejka i vodi sa 3-1. Srpski teniser hvata poslednji “voz” i uspeva da napravi prvi put brejk u meču i izjednači rezultat na 4-4. Teniseri su potom čuvali svoje servis sve do taj-brejka gde se bolje snašao de Baker i zasluženo prošao u drugu rundu turnira.

Turnir na Kvinsu jedan je od pripremnih za Vimbldon, a prvi nosilac je Endi Mari.