Borbeni Filip bez finala Braunšvajga

Filip KrajinovicIako je sjajnim igrama na čelendžeru u Braunšvajgu, došao na korak od finala, Filip Krajinović nije uspeo da se domogne borbe za trofej.

Njega je u polufinalu savladao Jirži Veseli(109.ATP) rezultatom 6-4, 6-3 a meč je trajao sat i 26 minuta. Filip je propustio lepu priliku da savlada godinu dana mlađeg Čeha, jer je u oba seta prvi stizao do brejka, a u prvom je na 4-4 propustio 4 prilike da protivniku oduzme servis i zatim servira za set.

Veseli će se u finalu sastati sa Florijanom Majerom, koji je nakon rane eliminacije sa Vimbldona, postavljen za prvog nosioca ovog izuzetno jakog čelindžera, čiji je nagradni fond 106.000 evra!

Filip Krajinović može biti zadovoljan svojim učinkom na ovom čelendžeru bez obzira na današnji poraz, jer mu je polufinale ovako jakog turnira najveći uspeh u karijeri!