Bojana završila učešće u Bakuu

917Posle Vesne Dolonc i Aleksandre Krunić, turnir u Bakuu završen je i za Bojanu Jovanovski. Srpkinja, koja je na turniru postavljena za prvog nosioca, poražena je od 204. igračice sveta, Tunižanke Ons Žaber, rezultatom 2-0, po setovima 6-2, 7-5.

Tunižanka je sjajno otvorila meč i sa dva brejka povela sa velikih 4-0. U nastavku seta zabeležen je po jedan brejk na obe strane, te je Ons Žaber prvi deo igre rešila u svoju korsit rezultatom 6-2.

Bojana je vrlo loše odigrala prvi set, koji je prepustila protivnici posle samo 26 minuta igre. U nastavku je podigla nivo igre, ali ni to nije bilo dovoljno da savlada daleko slabije rangiranu rivalku. Bojana je vodila 5-3 u drugom setu, ali je dozvolila Tunižanki da naniza četiri gema za redom i plasira se u četvrtfinale.

Jovanovski je, podsetimo, branila trofej u glavnom gradu Azerbejdžana.