Bojana se pridruzila Aleksandri u drugom kolu

Nakon Aleksandre Krunić i Bojana Jovanovski uspela je da prođe u drugo kolo WTA turnira u Šendženu. Naša teniserka je u tri seta rezultatom 6-2, 6-7(4), 6-3 nadigrala Mariju Terezu Toro-Flor iz Španije (WTA 86).

bojana

Meč je bio veoma težak i iscrpljujući, a trajao je čak dva sata i 17 minuta. Samo drugi set trajao je 72 minuta. Torro Flor je bolje otvorila meč jer je prva došla do brejka prednosti, i odmah povela sa 2-0, ali je Jovanovski napravila niz od šest osvojenih gemova i dobila prvi set sa 6-2. Drugi set je počeo razmenom brejkova. Prvi gem je trajao više od 15 minuta. Jovanovski je imala 40-00, ali je protivnica izjednačila. Nakon toga, Bojana je imala još tri gem lopte, spasila tri brejk lopte, imala još jednu gem loptu, ukupno sedmu, ali je nije iskoristila, dok je protivnica došla do četvrte brejk lopte koju je i realizovala. Bojana je odmah uzvratila ribrejkom, ali je protivnica napravila novi brejk, a onda i sačuvala svoj servis za 3-1. Jovanovski je izjednačila na 3-3, ali joj je protivnica opet oduzela servis i materijalizovala stečeni brejk. Pri rezultatu 5-4, Torro Flor je servirala za osvajanje drugog seta, imala je 40-00, kasnije još tri set lopte (ukupno šest), ali je Jovanovski iskoristila treću brejk loptu i izjednačila na 5-5. Naredna dva gema lagano su osvojile teniserke koje su servirale pa je set odlučen u taj-brejku. U taj-brejku, teniserka z Španije povela je 4-1, ali je Jovanovski vratila oba mini brejka, ali onda odmah izgubila poen na svoj servis, što je ovaj put bilo dovoljno Torro Flor, jer je materijalizovala sedmu set loptu i dobila drugi set sa 7-4 u taj-brejku. Ipak, to nije poremetilo našu teniserku koja je u trećem setu furioznom igrom došla do velikih 5-1. Španska teniserka je uspela da vrati jedan brejk, ali ne i da se vrati u meč, jer je Bojana iskoristila prvu meč loptu na servis Torro Flor i tako u tri seta zabeležila prvu pobedu u 2015.

Ovo je bio peti međusobni duel Jovanovski i Torro Flor i ukupno četvrta pobeda srpske teniserke.

Bojana je imala dosta problema sa povredom, zbog koje je sezonu završila pre vremena. Poslednju pobedu u 2014. ostvarila je početkom septembra u polufinalu Taškenta, i od tada je napravila niz od četiri poraza

U drugom kolu, Jovanovski će imati težak zadatak, jer će se sa druge strane mreže naći druga nositeljka turnira i četvrta teniserka sveta, Petra Kvitova sa kojom je do sada jednom igrala, 2013. godine na US Openu kada je poražena (6-2, 6-4).

Kao iznenađenje u prvom kolu može se izdvojiti poraz treće nositeljke i prošlogodišnje finalistkinje, Šuaj Peng, koja je sa 4-6, 6-4, 6-3 poražena od Vere Zvonareve. Nekada druga, a sada 250. teniserka sveta, Vera Zvonareva, je zbog problema sa povredom van forme već duže vreme i u velikom padu na WTA listi, tako da se njena pobeda može svrstati u iznenađenje i možda kao najavu za njen povratak. Što se ostalih nositeljki tiče, svoje učešće na turniru završile su i Klara Koukalova (5) porazom od Šmidlove (6-3, 4-6, 7-6), Irina Begu (6) porazom od Katarine Sinjakove (6-7, 6-4, 6-1), kao i Monika Nikulesku (7) porazom od Polone Hercog (6-1, 7-5).