Bojana posle trilera prošla dalje

Posle velike borbe i dosta preokreta, Bojana Jovanovski uspela je da izbori 2. kolo na WTA turniru u Vašingtonu. Naša tensierka je sa 6-7, 7-5, 7-5 savladala Oliviju Rogovsku iz Australije i zakazala duel sa Soranom Kirsteom.

Bojana je pre ovog duela sa Rogovskom imala 1-1 u H2H. Dobila ju je ove godine u Hobartu posle preokreta, a izgubila meč u kvalifikacijama za Sinsinati prošle godine. Oba meča do sada su igrana u tri seta.

bojanaOd samog starta Rogovska je, iako slabije plasirana na WTA listi, preuzela inicijativu i prva došla do osetne prednosti i brejka. Ipak Bojana je uspela da se vrati u set, ali u taj brejku nije imala dovoljno sreće i Australijanka je prvi set rešila u svoju korist sa 7-5.

U nastavku Bojana je zaigrala još bolje nego u drugom delu prvog seta. U ranoj fazi je stigla do brejka, ali je Australijanka uzvratila u sedmom gemu i poravnala rezultat, no Bojana je ipak uspela da stigne do izjednačenja prelomivši set u poslednjem, dvanaestom gemu, sa 7-5.

Odlučujući period igre je bio skoro identičan kao i drugi set. I ovog puta je Jovanovski imala više snage i umešnosti i ponovo je set, a i meč, prelomila i brejk osvojila u poslednjem gemu meča sa 7-5 i tako stigla do velikog trijumfa posle više od dva i po sata borbe. Imala je Bojana 4-1 u trećem setu, ali je Rogovska vezala 4 gema kako bi dobila priliku da servira za pobedu. Po ko zna koji put se Jovanovski izvukla, vezala je tri gema i plasirala se u drugo kolo.

U drugom kolu Bojana igra protiv Rumunke Sorane Kirstee koja je posle tri seta izbacila Kiki Bertens iz Holandije. Njih dve su se do sada sastajale 7 puta, pa iako Sorana vodi sa 4-3 u pobedama, Bojana je ta koja ima prevagu u duelima na betonu, s obzirom da je pobedila u 3 od 5 duela na toj podlozi.