Bojana ponovo pobedila u tri seta i izborila četvrtfinale

Nakon maratonskog meča u 1. kolu Vašingtona protiv Rogovske, Bojana Jovanovski je i u 2. kolu morala da preokreće rezultat i da igra tri duga seta. Srpska teniserka je u drugom kolu turnira u prestonici SAD pobedila Rumunku Soranu Kirsteu sa 2-1, po setovima 4-6, 7-5, 6-3 i izborila mesto među najboljih osam na turniru. Pobedom nad Rumunkom Bojana je obezbedila i rang karijere, a eventualnim plasmanom u polufinale prvi put će se naći među najboljih 30.

bojana jovanovskiBojana je loše otvorila meč, uspela u jednom trenutku da se vrati u prvi set, ali to nije bilo dovoljno da prva stigne do prednosti. Kirstea je napravila brejk u četvrtom, zatim Bojana Jovanovski uzvraća u petom gemu, da bi Rumunka u desetom gemu dobila tri prilike za osvajanje prvog seta i iskoristila odmah prvu.

Loša serija za srpsku predstavnicu nastavila se i u drugoj deonici gde je u startu gubila sa 2-0, ali je u veoma kratkom roku dva puta oduzela servis protivnici i povela sa 4-2. Razmena brejkova se desila u desetom i jedanaestom gemu, tako da je Jovanovski obezbedila treći set rezultatom 7-5.

U odlučujućem setu mnogo sigurnija je bila srpska teniserka, Bojana je tri puta uspela da oduzme servis Rumunki, pa je tako sa 6-3  Srpkinja obezbedila plasman u narednu rundu takmičenja.

Naša tensierka će se u borbi za plasman među četiri najbolje sastati sa Marinom Eraković sa Novog Zelanda, koja je savladala Amerikanku Šelbi Rodžers sa 6-2, 6-2. Bojana i Marina su se do sada jednom sastale i to ove godine na turniru u Akapulku kada je Novozelanđanka slavila sa 2-0.