Bojana odlična na startu Vimbldona

bojanaBojana Jovanovski konačno je prekinula crnu seriju od šest poraza pobedom nad Johanom Larson u 1. kolu Vimbldona. Naša teniserka je slavila sa 7-6 (7-2), 6-0 za 71 minut igre i u sledećem kolu izborila duel sa Viktorijom Azarenkom, dvostrukom polufinslistikinjom ovog turnira.

Bojana je sjajno otvorila meč, prva je napravila brejk (3-0) i čuvala ga sve do devetog gema kada je Šveđanka vratila izgubljen servis, a potom i izjednačila na 5-5. Prvi set odlučio je taj-brejk koji je dobila naša teniserka sa ubedljivih 7-2 i kao da je to prelomilo ceo meč.

Drugi set trajao je samo 22 minuta i bio je čista formalnost jer je naša teniserka iskoristila 3/3 brejk šanse i sa nulom dobila drugu deonicu i plasirala se četvrti put u 2. kolo Vimbldona.