Bojana nakon velike borbe prošla u 2. kolu Istanbula

sp-jovanovskiPosle više od dva sata igre i tri seta, Bojana Jovanovski izborila je plasman u 2. kolo Istanbula. Srpska teniserka je na startu turnira savladala Belgijanku Alison Van Ujtvank sa 1-6, 6-4, 7-5. Bojana je postavljena za sedmog nosioca na turniru i u sledećem kolu igraće portiv pobednice meča Jakšić – Skjavone.

Naša teniserka je veoma loše ušla u meč, previše je grešila, dozvolila je dva brejka Belgijanki i posle samo 26 minuta izgubila je prvi set sa 6-1. Stvari se u nastavku popravljaju, Bojana podiže nivo igre, manje greši što je urodilo plodom i izjednačenjem u setovima 1-1.

U trećem setu viđena je prava drama. Prvo je Belgijanka napravila brejk i stekla prednost od 4-2, a onda je Bojana potpuno preokrenula na 5-4 za nju. U desetom gemu na servis Ujtvank, Bojana je imala dve meč lopte koje nije iskoristila, ali je zato u dvanaestom gemu iskoristila treću meč loptu i došla do važne pobede.