Bojana Jovanovski u četvrtfinalu

Bojana Jovanovski uspela je da izbori četvrtfinale na WTA turniru u Taškentu pošto je u 2. kolu u tri seta (7-6, 3-6, 6-3) savladala Ruskinju Alju Kudrjavcevu posle velike borbe od dva i po sata.

bojanaNaša tensierka je prvi set dobila u taj-brejku sa 8-6 posle 70 minuta borbe, a pri tome je spasila i dve set lopte koje je Ruskinja imala. Činilo se da će braniteljka titule imati lakši posao u drugom setu, jer je prva napravila brejk i povela sa 3-2. Međutim, Ruskinja uspeva prvo da vrati brejk, a onda da dobije još tri gema i izjednači u setovima.

U trećem setu Bojana je imala 3-1. ali je dozvolila Kudrjavcevoj da se vrati i izjednači na 3-3. Ipak, Bojana uspeva da napravi novi brejk u osmom gemu, a potom da spasi i tri brejk lopte u sledećem i izbori četvrtfinale. Naredna rivalka naše teniserke biće pobednica meča Vekić – U.Radvanjska.