Bojana Jovanovski bez titule u Bakuu

Nakon sjajnih partija na turniru u Bakuu, Bojana Jovanovski stala je u finalu i nije iskoritila šansu da drugi put trijumfuje u prestonici Azerbejdžana. Bolja od naše teniserke bila je Elina Svitolina sa 6-1, 7-6. Svitolina je uspla da odbrani titulu iz 2013. godine, a Bojana je propustila priliku da se domogne treće WTA titule.

Ukrajinka je sjajno počela meč i nakon osvojenog prvog gema u drugom je već napravila brejk, a potom je isto učinila i u četvrtom za velikih 4-0. U nastavku seta Bojana Jovanovski je uspela da se upiše na semaforu, a Elina Svitolina je održala stečenu prednost za konačnih 6-1 posle samo 24 minuta igre.

Bojana-Jovanovski-img21671_668Drugi set bio je zanimljiviji, i trajao je preko sat vremena, a pobednika je odlučio taj-brejk. U taj-brejku Ukrajinka je prva stigla do mini brejka, a potom do još jednog za 4-0. Bojana uspeva da smanji na 4-1, pa na 5-2, ali Svitolina dobija naredna dva poena i osvaja titulu. Naša teniserka je mogla ovaj meč da odvede u treći set jer je imala tri brejk lopte u drugom setu i bila je bliža osvajanju seta, ali nije uspela da iskoristi pružene šanse.

Naredni turnir naše teniserke je WTA turnir u Vašingtonu gde će u 1. kolu igrati protiv kvalifikantkinje i imaće lepu šansu da dobrim plasmanom prvi put uđe u najboljih 30 na WTA listi.