Bojana Jovanovski bez četvrtfinala Notingema

bojanaBojana Jovanovski nije uspela da prebrodi 2. kolo na WTA turniru u Notingemu. Za samo 68 minuta igre Janina Vikmajer savladala je srpsku teniserku sa 6-0, 6-4.

U prvom setu Belgijanka je dominirala, nije dozvolila našoj igračici da osvoji gem, a odličnim servisima nije joj pružila šansu ni da pokuša da vrati neki od brejkova. Janina Vikmajer je tri puta oduzela servis Bojani, a imala je čak šest situacija da to učini, te ubedljivih 6-0 posle takve igre ne čudi.

U drugom setu Bojana je podigla nivo igre, ali je opet loše ušla u set. Vikmajer je napravila brejk u prvom gemu, ali je Bojana Jovanovski u četvrtom iskoristila svoju drugu brejk loptu i uzvratila istom merom za izjrednačenje od 2-2. Nastavak seta doneo je nekoliko dobrih servis gemova na obe strane, ali je potom Belgijanka, u devetom gemu, došla do brejk šanse, uspela je odmah da je iskoristi, a potom je materijalizacijom stečenog, postavila konačnih 6-4 u drugom delu susreta.