Bojana bolja od Puig

Na turniru serije Internacional u Oeirasu Bojana Jovanovski uspela je da se plasira u 2.kolo nakon maratona i pobede nad Monikom Puig 6-4, 4-6, 6-4.

bojana jovanovski rolan garosNakon dva sata i osamnaest minuta tenisa, kao pobednica iz meča izašla je Srpkinja i tako zabeležila prvu pobedu još od Indijan Velsa čime je prekinula niz od dva WTA poraza i dva poraza u Fed kupu.

Bojana je meč mogla da reši i ranije, konstantno je imala prednost u odlučujućem setu, kada je vodila 3-0, a zatim i 5-2, ali je na kraju do pobede došla u desetom gemu odlučujućeg seta.

Za plasman u četvrtfinale igraće sa boljom iz meča Vesnina-kvalifikantkinja.

Bojana ima šansu da dobrim rezultatima obezbedi mesto nosioca na Rolan Garosu, gde brani 3.kolo, jer ima da brani samo 2.kolo iz Rima, dok je na turnirima u Madridu i Briselu ispadala na startu takmičenja.