Berlok i Fonjini osvojili prve ATP titule u karijeri

berlokArgentinac Karlos Berlok osvojio je prvu ATP titulu u karijeri, pošto je u finalu turnira u Bastadu pobedio Španca Fernanda Verdaska sa 2-0 u setovima (7-5, 6-1).

U prvom setu, koji je trajao sat vremena, teniseri su imali problema da sačuvaju svoje servise. Berlok, 74. teniser sveta, napravio je jedan brejk više – tri, i tako poveo u meču. Argentinac je potpuno dominirao u drugom setu, dozvolio je 35. igraču sveta da osvoji samo jedan gem i za sat i 39 minuta igre došao do svoje prve titule u karijeri.

Berlok će kasnije danas ponovo na teren, pošto će se za trofej boriti i u konkurenciji dublova. On će u paru sa Špancem Albertom Ramosom igrati protiv nemačko-američke kombinacije Simona Štadlera i Nikolasa Monroa.

Italijan Fabio Fonjini osvojio je teniski Mercedes kup u Štutgartu, pobedom nad Filipom Kolšrajberom rezultatom 2-1 (5-7,6-4,6-4).

Fonjini je do pobede i novih 250 ATP bodova stigao posle 127 minuta borbe i nakon izgubljenog prvog seta u kom je presudio jedan brejk više na konto nemačkog tenisera.

U drugom setu je Italijan, peti nosilac na turniru, popravio procenat prvog servisa koji Kolšrajber nikako nije mogao da vraća. Odlučujući set je bio sličan drugom, jedan brejk bio je dovoljan Fonjiniju da savlada drugog nosioca.