Beč: Troicki bez polufinala

Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u polufinale ATP turnira u glavnom gradu Austrije pošto je poražen od Davida Ferera iz Španije rezultatom 3-6, 6-3, 5-7.

Meč je trajao 2 sata i 35 minuta igre a protivnik Španca u polufinalu biće poznat posle duela u kome se sastaju Endi Mari (VB) i Džon Izner (SAD).

Prvi set u svoju korist rešio je Ferer rezultatom 6-3, napravivši brejk u četvrtom gemu, posle 41. minuta igre. Drugi set takođe je rešen posle 41. minuta i brejk je isto viđen u četvrtom gemu ali je ovoga puta bilo 6-3 za Troickog, koji tako uspeva da poravna rezultat na 1-1 u setovima.

U trećem setu viđena je prava drama. Odmah na startu seta Viktor dolazi do brejka koji čuva sve do rezultata 5-3, kada propušta meč loptu na servis protivnika. Već u sledećem gemu gubi svoj servis i uporni Španac izjednačuje na 5-5. Ferer koristi taj “momentum” i osvaja i naredna dva gema, i tako posle velikog preokreta dolazi do pobede.

Naredni turnir za Viktora je Masters u Parizu, gde se u prvom kolu sastaje sa domaćim teniserom Adrijanom Manarinom.