Finale Bazela: Federer bolji od Nadala

federerU sudaru dvojice nekada najboljih tenisera sveta Rafaela Nadala i Rodžera Federera, Švajcarac je na domaćem terenu slavio sa 2-1, po setovima 6-3, 5-7, 6-3 i sedmi put  trijumfovao u Bazelu. Teniski svet dugo je čekao ovaj duel, pošto su se Federer i Nadal poslednji put sastali na Australijan openu 2014. godine. Španac je uključujući i taj duel u Melburnu dobio pet mečeva uzastopno, ali je Švajcarac na domaćem terenu uspeo da prekine pobednički niz velikog rivala.

Federer je u prvom setu napravio dva brejka i lako došao do seta, da bi drugi bio daleko neizvesniji. Nadal je u finišu seta, u 11. gemu oduzeo servis protivniku i potom stigao do izjednačenja. Ipak, Švajcarac nije želeo da se preda u svom gradu, već je u trećem setu, u osmom gemu, brejknuo “kralja šljake” i zatim rutnski odservirao za pobedu i odbranio titulu u Bazelu.

Rodžer je osvojio svoju 88. titulu u karijeri, ukupno šestu u 2015. godini i u dobrom raspoloženju čeka završnicu sezone. Federer je u 34. međusobnom duelu došao do 11. pobede nad Nadalom i učvrstio se na drugom mestu ATP liste.