Barbara bez titule u Tunisu.

Srpska teniserka Barbara Bonić i Aleksandra Korašvili iz Ukrajine poražene su u finalu turnira u Tunisu (Sus, 10.000$).

10172724_1438385016406775_1811456522956675545_n

Bonić i Korašvili su bile postavljene za prve nositeljke i bile su slobodne u prvom kolu. Takmičenje su počele od 1/4 finala gde su bile bolje od Karle Tuli iz Francuske i Keli Versteg iz Holandije sa 6-2, 6-2. Polufinale su dobile identičnim rezultatom, a protivnice su im bile četvrte nositeljke, Manon Arkanđoli i Marine Parto iz Francuske. Finalni meč protiv drugih nositeljki, Aliče Balduči i Martine Karegaro iz Italije, bolje su otvorile Bonić i Korašvili jer su prve došle do brejka. Povele su *2-1, ali su italijanke odmah uzvratile ribrejkom. U ostatku seta nije bilo brejkova pa je odigran taj-brejk. I u taj-brejku, Bonić i Korašvili prve dolaze do prednosti, povele su *2-0, ali su onda izgubile sedam poena u nizu i zaršile set rezultatom 7-6(2) za protivnice. I u drugom setu, Bonić/Korašvili prve dolaze do brejka, vodile su *2-0 i imale dve gem lopte da povedu 3-0*, ali ih nisu iskoristile, te su protivnice napravile brejk. Pri rezultatu *4-4, Bonić i Korašvili opet ne koriste dve gem lopte, a protivnice koriste svoju prvu šansu i dolaze do brejka, a zatim u narednom gemu i do prve meč lopte koju su odmah iskoristile za 6-4 u drugom setu i pobedu od 2-0.

Ovo je bilo osmo finale dubla za Barbaru, a do sada je osvojila 5 titula (4 fjučersa i jednu 25icu). Sva tri poraza u finalima došivela je ove godine

Bonićeva se trenutno nalazi na 271. mestu najboljih dubl igračica sveta, što joj je i renking karijere, a bodovi osvojeni na ovom turniru joj neće doneti napredak na WTA listi jer je branila bodove od prošle godine sa 25ice iz Meksika, pa je očekuje manji pad.

U singl konkurenciji, Barbara je bila postavljena za osmu nositeljku, a u prvom kolu sa ubedljivih 6-0, 6-0 bila bolja od domaće teniserke Sirine Ben Šeih (bez WTA renkinga). U drugom kolu je sa 6-4, 6-4 pobedila Jelenu Simić (WTA 760) iz Bosne i Hercegovine. Poražena je u 1/4 finalu od Sofije Ojen iz Belgije (WTA 722). Bonićeva se držala do rezultata 5-5 u prvom setu, a onda je izgubila osam gemova u nizu, za konačan rezultat 5-7, 0-6.

Barbara će napraviti pauzu dve nedelje, pa će odigrati dva turnira iz kategorije 25.000$ u Indiji krajem decembra.