Senzacija na AO: Stivens čeka Azarenku u polufinalu

stivens  Prvi favorit Australijan opena u ženskoj konkurenciji, Beloruskinja Viktorija Azarenka plasirala se u polufinale.

Azarenka je u dva seta eliminisala Ruskinju Svetlanu Kuznjecovu sa 7:5, 6:1.

Kuznjecova je najavila eliminaciju prve nositeljke nakon što je povela sa 4:1 u prvom setu, ali je Azarenka uzvrtaila sa tri vezana gema i izjednačila.

U samom finišu seta jedva je sačuvala servis, ti gemovi su imali po nekoliko đuseva, da bi na 5:5 sjajno odigrala i izgubivši samo jedan poen napravila brejk. Usledio je još jedan dug gem, da bi Beloriskinja iz trećeg pokušaja stigla do 7:5 u prvom setu.

U drugom setu ni jednu teniserku nije išao servis, prva tri gema donela su brejkove, da bi Azarenka prva uspotavila kontrolu nad servisom i povela 3:1.

Onda je u verovatno ključnom gemu, posle velike borbe, posle četiri đusa iskoristila treću šansu za novi, treći brejk i velikih 4:1. Kuznjecova nije uspela da napravi kambek kao rivalka, Azarenka je sačuvala svoj servis, nakon čega se Ruskinja i definitivno predala, te je Beloruskinja sa 6:1 stigla do polufinala Ozi opena.

Nakon što je bila na rubu poraza protiv Bojane Jovanovski,  19-godišnja Amerikanka Sloun Stivens se nastavlja, plasirala se u polufinale Australijan opena napravivši najveću senzaciju an turniru!

Stivensova je u  američkom četvrtfinalu  Gren slema  godine savladala velikog favorita Serenu Vilijams u tri seta.

Mlada Amerikanka uspela je sjajnom odbranom da preokrene protiv velike Serene na 3:6, 7:5, 6:4.

Serena jeste imala problema sa leđima tokom meča, posebno u drugom setu, ali to nimalo ne umanjuje veliku pobedu Stivensove, nove zvezde ženskog tenisa.

“O Bože, ovo je neverovatno, ne mogu da verujem.,O moj Bože. Mislim da ću sad da stavim svoj poster na zid”, oduševila je publiku na Rod Lejver areni Stivensova i ovom izjavom, a ne misli da se zadovolji ovim.

“Protiv Azarenke ću jednostavno da izađem na teren i ponovim ovo”, rekla je Stivensova koja je nakon poslednjeg poena odmah otrčala do svog mesta i uzela mobilni telefon nadajući se da joj je majka tokom meča poslala poruku.

Stivensova je od početka meča pružala veliki otpor Sereni koja je tek u osmom gemu uspela da stigne do brejk šanse, a tek treću je iskoristila za 5:3, što joj je konačno donelo prvi set sa 6:3.

Sve je dobro krenulo za Vilijamsovu i u drugom, odmah je napravila brejk i povela 2:0, ali je Stivensova brzo pokazala da se neće predati se preokrenula na 3:2.

Potom je propustila brejk šansu u šestom gemu, ali ne i u osmom kada je prvi put stekla prednost sa 5:3. Servirala je za set i povela 30:0, ali iskusna Serena znala je da iskoriti pritisak koji je bio na tinejdžerki i brzim ribrejkom ostane u setu.

Ipak, nakon impresivnog gema za 5:5, Vilijamsova je propustila brejk šansu, što joj se osvetilo u narednom gemu kada je sjajna Stivensova napravila treći brejk i sa 7:5 izjednačila u setovima.

Usledila je žestoka borba u odlučujućem setu, Stivens je propustila brejk šansu u četvrtom gemu, za šta ju je Vilijamsova kaznila dva gema kasnije i iz četvrtog pokušaja napravila brejk za 4:3.

Međutim, Sloun ni tada nije poklekla, nastavila je sjajno da se brani, vraćala je skoro svaku loptu starije zemljakinje, i iskoristila drugu brejk priliku za poratak u meč.

Odbranila je uz mnogo problema svoj servis, a onda pokazala šta ume, te impresivnom igrom stigla do dve meč lopte, iskoristila već prvu i napravila novu senzaciju.