ATP Sofija: Troicki ostvario drugu pobedu

Viktor Troicki plasirao se u svoje prvo četvrfinale u novoj sezoni na ATP turniru u prestonici Bugarske.

Troicki je plasman u četvrfinale ostvario pobedom nad Uzbekistancem Denisom Istominom posle tri odigrana seta.

Rezultat je bio 7-6, 1-6, 7-6 nakon 2 sata i 10 minuta igre.

U prvom setu nije bilo brejka, a u taj-brejku Viktor je slavio rezultatom 7-4 za početno vođstvo. Nakon toga je stao i ubedljivo izgubio drugi set, osvojivši samo jedan gem. Naš teniser je loše počeo i treći set pošto je Istomin poveo sa 2-0, ali je Troicki onda proigrao i odmah vratio izgubljeni servis. Do kraja seta obojica su sigurno servirali pa je pobednik odlučen nakon drugog taj-brejka u meču. Kao i u prvom, i u drugom je naš teniser slavio ali tesnim rezultatom 7-5 iako je imao veliko vođstvo 6-2, iskoristio je tek poslednju meč loptu.

Naredni protivnik biće mu pobednik meča između prvog nosioca Stena Vavrinke iz Švajcarske i Martina Kližana iz Slovačke.