ATP Sao Paulo: Lajović startovao pobedom

Dušan Lajović plasirao se u 2. kolo ATP turnira u Sao Paulu. Srpski teniser je na startu sa 3-6, 6-3, 6-2 savladao Pabla Anduhara (ATP 48) posle 110 minuta igre.
Dusan lajovic Sao Paulo 2015

Španac je bolje otvorio duel i vrlo brzo dva puta oduzeo servis našem teniseru i poveo sa 5-0. Lajović je postepeno počeo da dolazi do svoje igre, pa je uspeo da veže tri gema za 5-3. Ali, Anduhar je ipak u narednom gemu priveo set kraju i došao do vođstva u setovima.

U nastavku meča Dušan je nametnuo svoj ritam i stigao do preokreta. Najpre je odmah na startu drugog dela napravio brejk i tu prednost sačuvao do kraja, pa je sa 6-3 stigao do izjednačenja u setovima. U odlučujućem setu postojao je samo srpski igrač na terenu. Lajović je u ranoj fazi seta napravio dva brejka, poveo sa 4-1 i do kraja rutinskom partijom stavio tačku na ovaj duel rezultatom 6-2.

Ovo je bio treći međusobni duel dva tenisera, a prva pobeda Lajovića.

Naredni protivnik Lajoviću biće 7. nosilac Fernando Verdasko (ATP 31). Ovo će biti prvi međusobni duel između Lajovića i Španca.