ATP Rim: Raonić i Dimitrov u polufinalu

ATP turnir u Rimu ulazi u samu završnicu, a danas su igrani mečevi četvrtfinala. Među najbolja četiri na ovom turniru plasirali su se: Miloš Raonić, Grigor Dimitrov, Novak Đoković i pobednik meča Nadal/Marej.

Italian Open tennis tournament in RomeMiloš Raonić nastavlja sa odličnim partijama u glavnom gradu Italije. Posle pobede nad Congom, osmi nosilac danas je savladao još jednog Francuza, Žeremija Šardija rezultatom 2-1, po setovima 6-3, 5-7, 6-2. Prvi set trajao je samo 35 minuta, a odlučio ga je jedan brejk Kanađanina u četvrtom gemu. U tim trenutcima Raonić je odlično igrao, a pre svega servirao. Takvu igru preneo je i u drugi set, napravio je prvi brejk, poveo sa 4-2 i tu je stao. Ni sam nije znao šta mu se desilo, pa Šardi od 2-4 dolazi do 7-5 i osvajanja seta.

Tada se mislio da će Šardi uspeti da napravi najveći uspeh u karijeri i da se plasira u polufinale Matersa, ali Raonić ne bi bio u najboljih 10 da nije prevazišao probleme iz drugog seta. Odigrao je maestralno treći set, napravio je dva brejka i za 38 minuta dobio odlučujuću deonicu za pobedu i plasman u polufinale. U polufinalu će se sastati sa Novakom Đokovićem koji je sa 2-1 porazio Davida Ferera. Raonić i Novak su se satajali samo jednom i to u Dejvis kupu na šljaci, kada je Nole slavio sa 3-0.

dimitrovU duelu dva igrača koja igraju jednoručni bekhend pobedu je odneo Bugarin Grigor Dimitrov. Dimitrovu je u četvrtfinalu meč predao Nemac Tomi Has posle prvog seta. Has je, ranije, plasmanom u četvrtfinale Matersa u Rimu postao najstariji teniser kome je to pošlo za rukom. Ali, danas ga je povreda ramena sprečila da uradi nešto više. Odigrali su samo jedan set koji je Bugarin dobio uz dva brejka rezultatom 6-2.

Plasmanom u polufinale Mastersa u Rimu Dimitrov će napredovati na ATP listi, pa će od ponedeljka biti blizu najboljih 10. On će sutra pokušati da izbori i finale, a protivnik će mu najverovatnije biti Rafael Nadal. Nadal u ovim trenucima igra poslednji četvrtfinalni meč protiv Britanca Endija Marija. Trenutni rezultat je 1-1 u setovima, a Španac ima 1-0 u tećem setu uz prenost brejka.