ATP Kito: Lajović u 2. kolu

Kito je grad koji se nalazi u Ekvadoru u dolini reke Gvajljabamba na istočnim padinama vulkana Pičinča u planinama Anda. Grad broji oko 2 miliona stanovnika, a ove sezone igra se i ATP turnir i to na šljaci. Naime, ovo je prvi turnir u 2015. godini na šljaci i jedan od pet tunira u Latinskoj Americi.

Uspešan na ovom turniru bio je Dušan Lajović (7. nosilac) koji je večeras prošao u 2. kolo. Naš teniser je sa 7-6(3), 6-4 savladao Italijana Luku Vanija (ATP 145) posle 102 minuta igre.

Lajović je bolje otvorio duel i nakon sigurnog uvodnog gema imao je brejk priliku koju nije uspeo da realizuje. Dušan je nastavio da pritiska servis rivala u nastavku, što je urodilo plodom u šestom gemu, kada je iskoristio svoju šansu i poveo sa 4-2, a onda i sa 5-2. Italijan je lagano osvojio servis gem, a u narednom, devetom gemu napravio prvi brejk u meču i smanjio rezultat na 5-4. Pri tom rezultatu, Lajović nije iskoristio dve set lopte na servis protivnika, a Italijan je na kraju ipak nekako došao do gema i izjednačio na 5-5. Naredna dva gema osvojili su teniseri koji su servirali, a pobednik prvog seta odlučen je u taj-brejku koji je bez većih problema dobio Lajović sa 7-3.

Srpski teniser je odlično počeo drugi set brejkom već na startu, ali se uporni Italijan nije predavao, uspeo je da oduzme servis Dušanu u šestom gemu i da poravna na 3-3. Prelomni trenutak se odigrao u narednom gemu, kada je Lajović imao tri vezane brejk lopte, realizovao je drugu i do kraja bez većih problema sačuvao prednost i prošao u osminu finala.

Naredni protivnik Lajovića biće kvalifikant Nikolas Hari iz Čilea (ATP 219) sa kojim se do sada nije sastajao. Hari je u prvom kolu u tri seta pobedio domaćeg tenisera Gonzala Eskobara koji je dobio WC za učešće u glavnom žrebu turnira u Ekvadoru.

Prvi nosilac na ovom turniru je Španac Felisijano Lopez, koji je baš kao i drugi nosilac Santijago Hiraldo slobodan u prvom kolu. Od poznatijih imena na turniru u Južnoj Americi učestvuju: Fernando Verdasko, Alehandro Falja, Paolo Lorenci, Estrelja Burgos, Martin Kližan, Tomaz Beluči…