ATP Kicbil: Preokret Granoljersa za 4. titulu

marselŠpanski teniser Marsel Granoljers osvojio je titulu na ATP turniru u Kicbielu, pošto je u finalu savladao Huana Monaka sa 0-6, 7-6(3), 6-4.

Monako, 31. igrač na ATP listi, potpuno je dominirao na početku meča, osvojio je prvi set za samo 23 minuta, bez izgubljenog gema.

Granoljers je zaigrao bolje u drugom setu, pri rezultatu 5-3 servirao je za set, ali nije uspeo da zadrži servis, a nakon toga Monako je preokrenuo na 6-5. O pobedniku seta odlučeno je u taj-brejku, koji je Španac dobio sa 7-3. Granoljers je u trećem setu poveo sa 4-0 i tu prednost je sačuvao do kraja meča.

Granoljersu je ovo četvrta titula na ATP turnirima, a do nje je došao posle velike borbe koja je trajala dva sata i 12 minuta.