Rutinska pobeda Krajinovića

filipJedini predstavnik Srbije na turniru u Estorilu, Filip Krajinović zabaležio je pobedu u prvom kolu. On je rutinski sa 6-3, 6-3 nadigrao Kolumbijca Alehandra Gonzaleza posle 68 minuta tenisa. U narednoj rundi turnira očekuje ga pobednik meča Albert Ramos – Nik Kirios.

Meč je počeo brejkovima sa obe strane, pa je u prva tri gema viđeno i toliko oduzenih servisa i prednost za našeg tenisera od 2-1. U nastavku seta Filip je nastavio u boljem ritmu servisa. Servirao je bez greške, uspeo je da još jednom oduzme servis Gonzalezu i na kraju je zasluženo osvojio prvi deo igre rezultatom 6-3.

Drugi set bio je sličan sa prvim, Krajinović je nastavio da dobro servira, solidno je to radio i Kolumbijac, ali je srpski teniser u osmom gemu došao do prve i jedine brejk prilike, iskoirstio ju je i došao do prednosti od 5-3. U sledećem gemu Filip uspeva da materijalizuje stečeno, te osvaja i drugi set rezultatom 6-3.