ATP Diseldorf: Kolšrajber bolji od Karlovića

Nemači teniser Filip Kolšrajber opravdao je ulogu prvog nosioca na ATP turniru u Diseldorfu. On je u finalu savladao sedmog nosioca, Hrvata Ivu Karlovića sa 6-2, 7-6 (7-4).  Meč je trajao samo 74 minua, a Nemac je tako došao do svoje pete ATP titule iz jedanaest finala.

Embedded image permalink

Meč je bolje otvorio Karlović, jer je već u drugog gemu imao dve brejk lopte koje nije iskoristio. Činilo se da je to bio ključni momenat u prvom setu, jer je od tada Kolšrajber nanizao pet gemova i posle 18 minuta na semaforu je stajalo 5-1. Karlović je uspeo da uzme još jedan gem, ali je Nemac sigurnim servisom osvojio prvi set za 27 minuta rezultatom 6-2.

Karlović je u nastavku zaigrao mnogo bolje. Uspeo je da vrati brejk u osmom gemu, ali je poklekao u taj-brejku. Nemac je dobio taj-brejk sa 7-4 i ovom pobedom izjednačio je skor protiv Hrvata na 2-2.

Zanimljivo je reći da od pet ATP titula koliko ima Kolšrajber, četiri je osvojio na tlu Nemačke (Minhen, Hale, Minhen i sada Diseldorf), a igrao je i finale u Štutgartu. Karlović nije uspeo da u drugom ovosezonskom finalu dođe do titule, a prethodno je izgubio u Memfisu od Nišikorija.