ATP – CH kalendar 2012

Januar

Nedelja Turnir Šampion Finalista Polufinalista Četvrtfinalista
Januar 2 Aberto de São Paulo
Brazil São Paulo, Brazil
Regular series
$35,000+H – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Brazil Thiago Alves
7–6(7–5), 7–6(7–1)
Portugal Gastão Elias Argentina Federico Delbonis
Brazil Rogério Dutra da Silva
Argentina Horacio Zeballos
Slovakia Jozef Kovalík
Argentina Agustín Velotti
Brazil Fernando Romboli
Brazil Fernando Romboli
Brazil Júlio Silva
7–5, 6–2
Slovakia Jozef Kovalík
Brazil José Pereira
Internationaux de Nouvelle-Calédonie
New Caledonia NouméaNew Caledonia, France
Regular series
$75,000+H – Hard – 32S/10Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
France Jérémy Chardy
6–4, 6–3
Spain Adrián Menéndez France Florent Serra
Belgium Ruben Bemelmans
United States Michael Russell
France Kenny de Schepper
France David Guez
France Jonathan Dasnières de Veigy
Thailand Sanchai Ratiwatana
Thailand Sonchat Ratiwatana
6–0, 6–4
France Axel Michon
France Guillaume Rufin
Januar 9
No Turnirs scheduled.
Januar 16
No Turnirs scheduled.
Januar 23 Intersport Heilbronn Open
Germany Heilbronn, Germany
Regular series
€85,000+H – Hard (indoor) – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Germany Björn Phau
6–7(4–7), 6–3, 6–4
Belgium Ruben Bemelmans Germany Dominik Meffert
Germany Cedrik-Marcel Stebe
Slovakia Martin Kližan
South Africa Rik de Voest
Canada Vasek Pospisil
Germany Michael Berrer
Sweden Johan Brunström
Denmark Frederik Nielsen
6–3, 3–6, [10–6]
Philippines Treat Conrad Huey
United Kingdom Dominic Inglot
Honolulu Challenger
United States Honolulu, United States
Regular series
$50,000 – Hard – 32S/28Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Japan Go Soeda
6–3, 7–6(7–5)
United States Robby Ginepri Japan Tatsuma Ito
Japan Yuichi Sugita
United States Jack Sock
United States Denis Kudla
United States Tim Smyczek
Bosnia and Herzegovina Amer Delić
Bosnia and Herzegovina Amer Delić
United States Travis Rettenmaier
6–4, 7–6(7–3)
United States Nicholas Monroe
United States Jack Sock
Seguros Bolívar Open Bucaramanga
Colombia Bucaramanga, Colombia
Regular series
$35,000+H – Clay – 32S/26Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
United States Wayne Odesnik
6–1, 7–6(7–4)
Romania Adrian Ungur France Éric Prodon
Italy Paolo Lorenzi
Brazil Júlio Silva
Argentina Horacio Zeballos
Colombia Eduardo Struvay
Argentina Máximo González
Uruguay Ariel Behar
Argentina Horacio Zeballos
6–4, 7–6(7–5)
Spain Miguel Ángel López Jaén
Italy Paolo Lorenzi
Januar 30 Kazan Kremlin Cup
Russia Kazan, Russia
Regular series
$75,000+H – Hard (indoor) – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Estonia Jürgen Zopp
7–6(7–4), 7–6(7–4)
Romania Marius Copil Russia Teymuraz Gabashvili
Czech Republic Ivo Minář
Spain Javier Martí
Belgium Ruben Bemelmans
Russia Mikhail Ledovskikh
Russia Alexander Kudryavtsev
Thailand Sanchai Ratiwatana
Thailand Sonchat Ratiwatana
6–3, 6–1
Belarus Alexander Bury
Poland Mateusz Kowalczyk
McDonald’s Burnie International
Australia Burnie, Australia
Regular series
$50,000 – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Thailand Danai Udomchoke
7–6(7–5), 6–3
Australia Samuel Groth Japan Yuichi Sugita
Chinese Taipei Jimmy Wang
Australia John Millman
Chinese Taipei Chen Ti
Australia Benjamin Mitchell
Chinese Taipei Lu Yen-hsun
Australia John Peers
Australia John-Patrick Smith
6–2, 6–4
India Divij Sharan
India Vishnu Vardhan

Februar

Nedelja Turnir Šampion Finalista Polufinalista Četvrtfinalista
February 6 Challenger of Dallas
United States Dallas, United States
Regular series
$100,000 – Hard (indoor) – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
United States Jesse Levine
6–4, 6–4
Belgium Steve Darcis Germany Stefan Seifert
South Africa Izak van der Merwe
Australia Carsten Ball
United States Denis Kudla
France Clément Reix
Lithuania Ričardas Berankis
United Kingdom Chris Eaton
United Kingdom Dominic Inglot
6–7(6–8), 6–4, [19–17]
United States Nicholas Monroe
United States Jack Sock
Caloundra International
Australia Caloundra, Australia
Regular series
$50,000 – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Australia Marinko Matosevic
6–0, 6–2
Australia Greg Jones Chinese Taipei Lu Yen-hsun
Australia James Duckworth
Australia Benjamin Mitchell
Australia John Millman
Australia Brydan Klein
Germany Sebastian Rieschick
Australia John Peers
Australia John-Patrick Smith
7–6(7–5), 6–4
United States John Paul Fruttero
South Africa Raven Klaasen
Open BNP Paribas Banque de Bretagne
France Quimper, France
Regular series
€42,500+H – Hard (indoor) – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Netherlands Igor Sijsling
6–3, 6–4
Tunisia Malek Jaziri Spain Roberto Bautista-Agut
Russia Evgeny Donskoy
France Édouard Roger-Vasselin
Germany Daniel Brands
France Florent Serra
France Marc Gicquel
France Pierre-Hugues Herbert
France Maxime Teixeira
7–6(7–5), 6–4
Germany Dustin Brown
United Kingdom Jonathan Marray
February 13 Internazionali Trofeo Lame Perrel–Faip
Italy Bergamo, Italy
Regular series
€42,500+H – Hard (indoor) – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Germany Björn Phau
6–4, 6–4
Russia Alexander Kudryavtsev Germany Benjamin Becker
France Arnaud Clément
Belarus Uladzimir Ignatik
Belgium Maxime Authom
Russia Konstantin Kravchuk
Estonia Jürgen Zopp
United Kingdom Jamie Delgado
United Kingdom Ken Skupski
7–5, 7–5
Austria Martin Fischer
Austria Philipp Oswald
February 20 Morocco Tennis Tour – Meknes
Morocco Meknes, Morocco
Regular series
€30,000+H – Clay – 32S/29Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Russia Evgeny Donskoy
6–1, 6–3
Romania Adrian Ungur Portugal João Sousa
Czech Republic Jan Hájek
Spain Inigo Cervantes
Czech Republic Ivo Minář
Slovenia Aljaz Bedene
Austria Andreas Haider-Maurer
Spain Adrián Menéndez
Czech Republic Jaroslav Pospíšil
6–3, 3–6, [10–8]
Spain Gerard Granollers
Spain Iván Navarro
Volkswagen Challenger
Germany Wolfsburg, Germany
Regular series
€30,000+H – Synthetic (indoor) – 32S/29Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Netherlands Igor Sijsling
4–6, 6–3, 7–6(11–9)
Poland Jerzy Janowicz Kazakhstan Evgeny Korolev
Bosnia and Herzegovina Amer Delić
Netherlands Thomas Schoorel
Canada Frank Dancevic
Germany Peter Gojowczyk
Germany Peter Torebko
Lithuania Laurynas Grigelis
Belarus Uladzimir Ignatik
7–5, 4–6, [10–5]
Poland Tomasz Bednarek
France Olivier Charroin
February 27 Challenger La Manche
France Cherbourg, France
Regular series
€42,500+H – Hard (indoor) – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
France Josselin Ouanna
6–3, 6–2
France Maxime Teixeira Belarus Uladzimir Ignatik
Netherlands Thomas Schoorel
France Pierre-Hugues Herbert
Belgium David Goffin
France Kenny de Schepper
France Arnaud Clément
Lithuania Laurynas Grigelis
Belarus Uladzimir Ignatik
4–6, 7–6(11–9), [10–0]
Germany Dustin Brown
United Kingdom Jonathan Marray
Singapore ATP Challenger
Singapore Singapore
Regular series
$50,000 – Hard – 32S/27Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Chinese Taipei Lu Yen-hsun
6–3, 6–4
Japan Go Soeda Chinese Taipei Jimmy Wang
Thailand Danai Udomchoke
India Yuki Bhambri
Germany Sebastian Rieschick
Israel Amir Weintraub
Slovakia Kamil Čapkovič
Slovakia Kamil Čapkovič
Israel Amir Weintraub
6–4, 6–4
Chinese Taipei Hsieh Cheng-peng
Chinese Taipei Lee Hsin-han
Aberto de Florianópolis
Brazil Florianópolis, Brazil
Regular series
$50,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Italy Simone Bolelli
6–3, 6–4
Slovenia Blaž Kavčič Brazil Thiago Alves
Argentina Diego Junqueira
Croatia Nikola Mektić
Portugal Gastão Elias
Brazil Rogério Dutra da Silva
Brazil Ricardo Hocevar
Slovenia Blaž Kavčič
Croatia Antonio Veić
6–3, 6–3
Spain Javier Martí
Portugal Leonardo Tavares
Morocco Tennis Tour – Casablanca
Morocco Casablanca, Morocco
Regular series
€30,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Slovenia Aljaž Bedene
7–6(8–6), 7–6(7–4)
France Nicolas Devilder Russia Andrey Kuznetsov
Spain Iñigo Cervantes Huegun
Netherlands Matwé Middelkoop
Spain Daniel Muñoz-de la Nava
Czech Republic Ivo Minář
Slovakia Martin Kližan
Italy Walter Trusendi
Italy Matteo Viola
1–6, 7–6(7–5), [10–3]
Russia Evgeny Donskoy
Russia Andrey Kuznetsov
Challenger ATP de Salinas Diario Expreso
Ecuador Salinas, Ecuador
Regular series
$35,000+H – Clay – 32S/23Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Argentina Guido Pella
1–6, 7–5, 6–3
Italy Paolo Lorenzi Dominican Republic Víctor Estrella
Argentina Martín Alund
Argentina Marco Trungelliti
Argentina Horacio Zeballos
France Augustin Gensse
Spain Iván Navarro
Argentina Martín Alund
Argentina Horacio Zeballos
6–3, 6–3
Uruguay Ariel Behar
Colombia Carlos Salamanca

Mart

Nedelja Turnir Šampion Finalista Polufinalista Četvrtfinalista
March 5 All Japan Indoor Tennis Šampionhips
Japan Kyoto, Japan
Regular series
$35,000+H – Synthetic (indoor) – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Japan Tatsuma Ito
6–7(5–7), 6–1, 6–2
Tunisia Malek Jaziri Japan Hiroki Moriya
Australia Samuel Groth
Germany Sebastian Rieschick
India Yuki Bhambri
Japan Yuichi Sugita
Chinese Taipei Jimmy Wang
Thailand Sanchai Ratiwatana
Thailand Sonchat Ratiwatana
7–6(9–7), 6–3
Chinese Taipei Hsieh Cheng-peng
Chinese Taipei Lee Hsin-han
Cachantún Cup
Chile Santiago, Chile
Regular series
$35,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Chile Paul Capdeville
6–3, 6–7(5–7), 6–3
Croatia Antonio Veić Brazil Fernando Romboli
France Guillaume Rufin
Brazil Leonardo Kirche
Argentina Eduardo Schwank
Argentina Martín Alund
Argentina Guido Pella
Chile Paul Capdeville
Uruguay Marcel Felder
6–7(3–7), 6–4, [10–7]
Chile Jorge Aguilar
Mexico Daniel Garza
March 12 Dallas Tennis Classic
United States Dallas, United States
Regular series
$125,000+H – Hard – 32S/20Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Canada Frank Dancevic
7–6(7–4), 6–3
Russia Igor Andreev Germany Tommy Haas
Germany Björn Phau
Croatia Marin Čilić
Luxembourg Gilles Müller
Netherlands Robin Haase
Slovakia Lukáš Lacko
Mexico Santiago González
United States Scott Lipsky
6–4, 6–3
United States Bobby Reynolds
United States Michael Russell
Jalisco Open
Mexico Guadalajara, Mexico
Regular series
$100,000 – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Brazil Thiago Alves
6–3, 7–6(7–4)
Italy Paolo Lorenzi Belgium Ruben Bemelmans
Moldova Roman Borvanov
Germany Dominik Meffert
Switzerland Marco Chiudinelli
Canada Érik Chvojka
United States Rajeev Ram
United States James Cerretani
Canada Adil Shamasdin
7–6(7–5), 6–1
Poland Tomasz Bednarek
France Olivier Charroin
Green World ATP Challenger
China Pingguo, China
Regular series
$50,000 – Hard – 32S/7Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Japan Go Soeda
6–1, 3–6, 7–5
Tunisia Malek Jaziri Slovakia Kamil Čapkovič
Ukraine Denys Molchanov
Australia Benjamin Mitchell
Israel Amir Weintraub
China Zhang Ze
Chinese Taipei Jimmy Wang
United States John Paul Fruttero
South Africa Raven Klaasen
6–2, 6–4
Australia Colin Ebelthite
Australia Samuel Groth
Morocco Tennis Tour – Rabat
Morocco Rabat, Morocco
Regular series
€30,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Slovakia Martin Kližan
6–2, 6–3
Italy Filippo Volandri Russia Andrey Kuznetsov
Germany Simon Greul
France Stéphane Robert
Algeria Lamine Ouahab
Spain Guillermo Olaso
Spain Pere Riba
Spain Iñigo Cervantes Huegun
Argentina Federico Delbonis
6–7(3–7), 6–3, [10–5]
Slovakia Martin Kližan
France Stéphane Robert
BH Telecom Indoors
Bosnia and Herzegovina Sarajevo, Bosnia and Herzegovina
Regular series
€30,000+H – Hard (indoor) – 32S/20Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Czech Republic Jan Hernych
6–3, 3–6, 7–6(7–5)
Czech Republic Jan Mertl Russia Alexander Kudryavtsev
Germany Dustin Brown
Serbia Ilija Bozoljac
Serbia Dušan Lajović
Poland Jerzy Janowicz
Serbia Nikola Cacic
Germany Dustin Brown
United Kingdom Jonathan Marray
7–6(7–2), 2–6, [11–9]
Slovakia Michal Mertiňák
Slovakia Igor Zelenay
March 19 AEGON GB Pro–Series Bath
United Kingdom Bath, Great Britain
Regular series
€42,500 – Hard (indoor) – 32S/30Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Germany Dustin Brown
7–6(7–1), 6–4
Czech Republic Jan Mertl United Kingdom Jamie Baker
Germany Michael Berrer
Germany Andreas Beck
France Romain Jouan
Belgium Yannick Mertens
Lithuania Laurynas Grigelis
Austria Martin Fischer
Austria Philipp Oswald
6–4, 6–4
United Kingdom Jamie Delgado
United Kingdom Ken Skupski
Morocco Tennis Tour – Marrakech
Morocco Marrakech, Morocco
Regular series
€30,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Slovakia Martin Kližan
3–6, 6–3, 6–0
Romania Adrian Ungur Spain Adrián Menéndez
Romania Victor Hănescu
France Paul-Henri Mathieu
Romania Victor Crivoi
Argentina Federico Delbonis
Spain Pablo Carreño-Busta
Slovakia Martin Kližan
Spain Daniel Muñoz-de la Nava
6–3, 1–6, [12–10]
Spain Iñigo Cervantes Huegun
Argentina Federico Delbonis
Men’s Rimouski Challenger
Canada Rimouski, Canada
Regular series
$35,000+H – Hard (indoor) – 32S/30Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Canada Vasek Pospisil
7–6(8–6), 6–4
Belgium Maxime Authom Japan Tatsuma Ito
Canada Filip Peliwo
France Clément Reix
Canada Érik Chvojka
France Mathieu Rodrigues
Switzerland Stéphane Bohli
Poland Tomasz Bednarek
France Olivier Charroin
6–3, 6–2
Germany Jaan-Frederik Brunken
Germany Stefan Seifert
March 26 Orange Open Guadeloupe
 Guadeloupe Le Gosier, Guadeloupe
Regular series
$100,000+H – Hard – 32S/23Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Belgium David Goffin
6–2, 6–2
Germany Mischa Zverev Belgium Olivier Rochus
France Édouard Roger-Vasselin
Slovakia Ivo Klec
Russia Igor Kunitsyn
Germany Benjamin Becker
Japan Yuichi Sugita
France Pierre-Hugues Herbert
France Albano Olivetti
7–5, 1–6, [10–7]
Australia Paul Hanley
Australia Jordan Kerr
Seguros Bolívar Open Barranquilla
Colombia Barranquilla, Colombia
Regular series
$50,000+H – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Colombia Alejandro Falla
6–4, 6–1
Argentina Horacio Zeballos Argentina Martín Alund
Portugal Pedro Sousa
Italy Matteo Marrai
Argentina Marco Trungelliti
Argentina Guido Pella
Argentina Facundo Bagnis
United States Nicholas Monroe
United States Maciek Sykut
2–6, 6–3, [10–5]
Uruguay Marcel Felder
Germany Frank Moser

April

Nedelja Turnir Šampion Finalista Polufinalista Četvrtfinalista
April 2 Tallahassee Tennis Challenger
United States Tallahassee, United States
Regular series
$50,000 – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
United States Tim Smyczek
7–5, retired
Canada Frank Dancevic Japan Tatsuma Ito
United States Rajeev Ram
United States Bobby Reynolds
United States Wayne Odesnik
Russia Igor Kunitsyn
United States Ryan Sweeting
Germany Martin Emmrich
Sweden Andreas Siljeström
6–2, 7–6(7–4)
New Zealand Artem Sitak
United States Blake Strode
Open Barletta Trofeo Dimiccoli & Boraccino
Italy Barletta, Italy
Regular series
€42,500+H – Clay – 32S/15Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Slovenia Aljaž Bedene
6–2, 6–0
Italy Potito Starace Tunisia Malek Jaziri
Italy Filippo Volandri
Netherlands Matwé Middelkoop
Italy Enrico Burzi
Romania Victor Hănescu
Germany Daniel Brands
Sweden Johan Brunström
Belgium Dick Norman
6–4, 7–5
United Kingdom Jonathan Marray
Slovakia Igor Zelenay
Open Prévadiès Saint–Brieuc
France Saint-Brieuc, France
Regular series
€30,500+H – Clay – 32S/16Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
France Grégoire Burquier
7–5, 6–7(5–7), 7–6(7–3)
France Augustin Gensse France Josselin Ouanna
Germany Peter Gojowczyk
Spain Daniel Gimeno-Traver
France Marc Gicquel
France Maxime Teixeira
France Jonathan Dasnières de Veigy
Lithuania Laurynas Grigelis
Australia Rameez Junaid
1–6, 6–2, [10–6]
France Stéphane Robert
France Laurent Rochette
San Luis Potosí Challenger
Mexico San Luis Potosí, Mexico
Regular series
$35,500+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Spain Rubén Ramírez Hidalgo
3–6, 6–3, 6–4
Italy Paolo Lorenzi Italy Riccardo Ghedin
Argentina Agustín Velotti
Brazil Fabiano de Paula
United States Denis Zivkovic
Argentina Marco Trungelliti
Brazil Guilherme Clezar
United States Nicholas Monroe
Germany Simon Stadler
3–6, 7–5, [10–7]
Germany Andre Begemann
Australia Jordan Kerr
April 9 Seguros Bolívar Open Pereira
Colombia Pereira, Colombia
Regular series
$50,000+H – Clay – 32S/22Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Colombia Carlos Salamanca
5–7, 6–2, 6–1
Spain Rubén Ramírez Hidalgo Colombia Santiago Giraldo
Argentina Martín Alund
Colombia Nicolás Barrientos
Colombia Robert Farah
Argentina Marco Trungelliti
Montenegro Goran Tošić
Argentina Martín Alund
Argentina Guido Pella
6–3, 2–6, [10–5]
Argentina Sebastián Decoud
Spain Rubén Ramírez Hidalgo
Aberto Santa Catarina De Tenis
Brazil Blumenau, Brazil
Regular series
$35,000+H – Clay – 32S/29Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Croatia Antonio Veić
3–6, 6–4, 5–2, retired
Chile Paul Capdeville Slovenia Blaž Kavčič
Italy Alberto Brizzi
Brazil Thiago Alves
Australia James Duckworth
Portugal Gastão Elias
Brazil Rogério Dutra da Silva
Croatia Marin Draganja
Croatia Dino Marcan
6–2, 6–0
Slovenia Blaž Kavčič
Croatia Antonio Veić
Mersin Cup
Turkey Mersin, Turkey
Regular series
€42,500 – Clay – 32S/8Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Portugal João Sousa
6–4, 0–6, 6–4
Spain Javier Martí Netherlands Thomas Schoorel
Czech Republic Jan Hájek
Serbia Dušan Lajović
Netherlands Igor Sijsling
Germany Daniel Brands
Italy Simone Vagnozzi
Moldova Radu Albot
Ukraine Denys Molchanov
6–0, 6–2
Italy Alessandro Motti
Italy Simone Vagnozzi
Torneo Internacional AGT
Mexico León, Mexico
Regular series
$35,000+H – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
United States Denis Zivkovic
7–6(7–5), 6–4
United States Rajeev Ram Argentina Agustín Velotti
Italy Matteo Viola
Mexico Miguel Gallardo-Vallés
Slovakia Andrej Martin
Mexico Daniel Garza
Australia John-Patrick Smith
Australia John Peers
Australia John-Patrick Smith
6–3, 6–3
Mexico César Ramírez
Mexico Bruno Rodríguez
April 16 Sarasota Open
United States Sarasota, United States
Regular series
$100,000 – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
United States Sam Querrey
6–1, 6–7(3–7), 6–3
Italy Paolo Lorenzi United States Wayne Odesnik
United States Michael Russell
United States James Blake
France Éric Prodon
Russia Teymuraz Gabashvili
United States Michael Yani
Sweden Johan Brunström
South Africa Izak van der Merwe
6–4, 6–1
Germany Martin Emmrich
Sweden Andreas Siljeström
Rai Open
Italy Rome, Italy
Regular series
€30,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Spain Roberto Bautista-Agut
6–7(7–9), 6–4, 6–3
Portugal Rui Machado Serbia Dušan Lajović
Czech Republic Jan Hájek
Germany Simon Greul
Netherlands Jesse Huta Galung
Portugal João Sousa
France Florent Serra
Germany Dustin Brown
United Kingdom Jonathan Marray
6–4, 7–6(7–0)
Romania Andrei Dăescu
Romania Florin Mergea
Santos Brasil Tennis Open
Brazil Santos, Brazil
Regular series
$35,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Czech Republic Ivo Minář
4–6, 6–1, 6–4
Brazil Ricardo Hocevar Argentina Martín Alund
Argentina Marco Trungelliti
Brazil Júlio Silva
Argentina Diego Junqueira
Argentina Máximo González
Brazil Rogério Dutra da Silva
Argentina Andrés Molteni
Argentina Marco Trungelliti
6–4, 6–3
Brazil Rogério Dutra da Silva
Brazil Júlio Silva
April 23 OEC Kaohsiung
Chinese Taipei Kaohsiung, Taiwan
Regular series
$125,000+H – Hard – 32S/29Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Japan Go Soeda
6–3, 6–0
Japan Tatsuma Ito Switzerland Marco Chiudinelli
France Vincent Millot
Chinese Taipei Yen-Hsun Lu
New Zealand Daniel King-Turner
Bosnia and Herzegovina Mirza Bašić
United Kingdom James Ward
United States John Paul Fruttero
South Africa Raven Klaasen
6–7(6–8), 7–5, [10–8]
New Zealand Daniel King-Turner
Denmark Frederik Nielsen
Tennis Napoli Cup
Italy Napoli, Italy
Regular series
€30,000+H – Clay – 32S/27Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Russia Andrey Kuznetsov
7–6(8–6), 7–6(8–6)
France Jonathan Dasnières de Veigy France Adrian Mannarino
Netherlands Thomas Schoorel
Portugal Pedro Sousa
Belgium Maxime Authom
Italy Thomas Fabbiano
Serbia Dušan Lajović
Lithuania Laurynas Grigelis
Italy Alessandro Motti
6–4, 6–4
Australia Rameez Junaid
Slovakia Igor Zelenay
Savannah Challenger
United States Savannah, United States
Regular series
$50,000 – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
United States Brian Baker
6–4, 6–3
France Augustin Gensse United States Blake Strode
United States Ryan Sweeting
Canada Peter Polansky
United States Robby Ginepri
United States Rhyne Williams
Canada Vasek Pospisil
Australia Carsten Ball
United States Bobby Reynolds
7–6(9–7), 6–4
United States Travis Parrott
Germany Simon Stadler
IS Open de Tenis
Brazil São Paulo, Brazil
Regular series
$35,000+H – Clay – 32S/16Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Slovenia Blaž Kavčič
6–3, 7–5
Brazil Júlio Silva Czech Republic Ivo Minář
Australia James Duckworth
Italy Alberto Brizzi
Brazil Rogério Dutra da Silva
Portugal Gastão Elias
Argentina Facundo Argüello
Chile Paul Capdeville
Uruguay Marcel Felder
7–5, 6–3
Brazil André Ghem
Brazil João Pedro Sorgi
April 30 Tunis Open
Tunisia Tunis, Tunisia
Tretorn SERIE+
$125,000+H – Clay – 32S/17Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Spain Rubén Ramírez Hidalgo
6–1, 6–4
France Jérémy Chardy Spain Marcel Granollers
Estonia Jürgen Zopp
Spain Roberto Bautista-Agut
Poland Jerzy Janowicz
France Marc Gicquel
Turkey Marsel İlhan
Poland Jerzy Janowicz
Estonia Jürgen Zopp
7–6(7–1), 6–3
United States Nicholas Monroe
Germany Simon Stadler
Prosperita Open
Czech Republic Ostrava, Czech Republic
Regular series
€42,500 – Clay – 32S/30Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
France Jonathan Dasnières de Veigy
7–5, 6–2
Czech Republic Jan Hájek France Guillaume Rufin
Italy Simone Vagnozzi
Italy Enrico Burzi
Czech Republic Dušan Lojda
Italy Matteo Marrai
Slovakia Andrej Martin
Moldova Radu Albot
Russia Teymuraz Gabashvili
7–5, 5–7, [10–8]
Czech Republic Adam Pavlásek
Czech Republic Jiří Veselý

Maj

Nedelja Turnir Šampion Finalista Polufinalista Četvrtfinalista
May 7 Strabag Prague Open
Czech Republic Prague, Czech Republic
Regular series
€85,000 – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Argentina Horacio Zeballos
1–6, 6–4, 7–6(8–6)
Slovakia Martin Kližan Germany Tobias Kamke
Slovenia Aljaž Bedene
Germany Matthias Bachinger
Germany Dominik Meffert
Czech Republic Lukáš Rosol
Germany Kevin Krawietz
Czech Republic Lukáš Rosol
Argentina Horacio Zeballos
7–5, 2–6, [12–10]
Slovakia Martin Kližan
Slovakia Igor Zelenay
Busan Open Challenger Tennis
South Korea Busan, South Korea
Regular series
$75,500+H – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Japan Tatsuma Ito
6–4, 6–3
Australia John Millman Chinese Taipei Yang Tsung-hua
Thailand Danai Udomchoke
Slovakia Ivo Klec
Belarus Uladzimir Ignatik
Denmark Frederik Nielsen
Israel Amir Weintraub
India Yuki Bhambri
India Divij Sharan
1–6, 6–1, [10–5]
Chinese Taipei Hsieh Cheng-peng
Chinese Taipei Lee Hsin-han
Status Athens Open
Greece Athens, Greece
Regular series
€42,500 – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Australia Marinko Matosevic
6–3, 6–4
Belgium Ruben Bemelmans Canada Peter Polansky
Slovakia Karol Beck
United Kingdom Jamie Baker
Moldova Roman Borvanov
Estonia Jürgen Zopp
Lithuania Laurynas Grigelis
Germany Andre Begemann
Australia Jordan Kerr
6–2, 6–3
Spain Gerard Granollers
Greece Alexandros Jakupovic
Rio Quente Resorts Tennis Classic
Brazil Rio Quente, Brazil
Regular series
$35,000+H – Hard – 32S/7Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Brazil Guilherme Clezar
7–6(7–4), 6–3
Chile Paul Capdeville United States Andrea Collarini
Brazil Thiago Alves
Argentina Renzo Olivo
Argentina Guido Andreozzi
Brazil André Ghem
Brazil Bruno Sant’anna
Argentina Guido Andreozzi
Uruguay Marcel Felder
6–3, 6–3
Brazil Thiago Alves
Brazil Augusto Laranja
Roma Open
Italy Rome, Italy
Regular series
€30,000+H – Clay – 32S/26Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Poland Jerzy Janowicz
7–6(7–3), 6–3
Luxembourg Gilles Müller Italy Simone Bolelli
Portugal Rui Machado
Italy Thomas Fabbiano
Germany Simon Greul
Croatia Antonio Veić
United States Rhyne Williams
United Kingdom Jamie Delgado
United Kingdom Ken Skupski
6–1, 6–4
Spain Adrián Menéndez
Italy Walter Trusendi
May 14 BNP Paribas Primrose Bordeaux
France Bordeaux, France
Regular series
€85,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Slovakia Martin Kližan
7–5, 6–3
Russia Teymuraz Gabashvili Spain Roberto Bautista-Agut
Czech Republic Lukáš Rosol
Estonia Jürgen Zopp
Australia Marinko Matosevic
France Nicolas Mahut
France Paul-Henri Mathieu
Slovakia Martin Kližan
Slovakia Igor Zelenay
7–6(7–5), 4–6, [10–4]
France Olivier Charroin
United Kingdom Jonathan Marray
Fergana Challenger
Uzbekistan Fergana, Uzbekistan
Regular series
$35,000+H – Hard – 32S/28Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
India Yuki Bhambri
6–3, 6–3
Israel Amir Weintraub Ukraine Denys Molchanov
Russia Evgeny Kirillov
Uzbekistan Farrukh Dustov
Russia Mikhail Ledovskikh
Australia Brydan Klein
Italy Riccardo Ghedin
South Africa Raven Klaasen
South Africa Izak van der Merwe
6–3, 6–4
Thailand Sanchai Ratiwatana
Thailand Sonchat Ratiwatana
May 21
No Turnirs scheduled.
May 28
No Turnirs scheduled.

Jun

Nedelja Turnir Pobednik Finalista Polufinalista Četvrtfinalista
June 4 UniCredit Czech Open
Czech Republic Prostějov, Czech Republic
Regular series
€106,500+H – Clay – 32S/29Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Germany Florian Mayer
7–6(7–1), 3–6, 7–6(7–3)
Czech Republic Jan Hájek Poland Jerzy Janowicz
Czech Republic Radek Štěpánek
Slovakia Marek Semjan
Spain Albert Montañés
Russia Teymuraz Gabashvili
Slovakia Pavol Červenák
Chinese Taipei Cheng-peng Hsieh
Chinese Taipei Hsin-han Lee
7–5, 7–5
AustraliaColin Ebelthite
Australia John Peers
Città di Caltanissetta
Italy Caltanissetta, Italy
Regular series
$64,000+H – Clay – 32S/24Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Spain Tommy Robredo
6–3, 6–2
Portugal Gastão Elias Spain Iñigo Cervantes Huegun
Colombia Alejandro González
Netherlands Thomas Schoorel
Italy Matteo Viola
United States Daniel Kosakowski
Germany Dominik Meffert
Uruguay Marcel Felder
Croatia Antonio Veić
5–7, 7–6(7–5), [10–6]
Spain Daniel Gimeno-Traver
Spain Iván Navarro
AEGON Trophy
United Kingdom Nottingham, Great Britain
Regular series
€64,000 – Grass – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Germany Benjamin Becker
4–6, 6–1, 6–4
Russia Dmitry Tursunov United States Robert Kendrick
Australia Marinko Matosevic
Lithuania Ričardas Berankis
Russia Igor Kunitsyn
Estonia Jürgen Zopp
Slovakia Lukáš Lacko
Philippines Treat Conrad Huey
United Kingdom Dominic Inglot
6–4, 6–7(9–11), [10–8]
United Kingdom Jonathan Marray
Denmark Frederik Nielsen
Franken Challenge
Germany Fürth, Germany
Regular series
€42,000+H – Clay – 32S/31Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Slovenia Blaž Kavčič
6–3, 2–6, 6–2
Ukraine Sergiy Stakhovsky Spain Arnau Brugués-Davi
France Maxime Teixeira
Austria Andreas Haider-Maurer
Germany Simon Greul
Czech Republic Dušan Lojda
France Jonathan Dasnières de Veigy
Spain Arnau Brugués-Davi
Portugal João Sousa
7–5, 6–7(4–7), [11–9]
Australia Rameez Junaid
India Purav Raja
June 11 Internazionali di Monza E Brianza
Italy Monza, Italy
Regular series
€85,000+H – Clay – 32S/19Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Spain Daniel Gimeno-Traver
6–2, 4–6, 6–4
Spain Albert Montañés Slovenia Blaž Kavčič
Argentina Máximo González
Italy Matteo Viola
Croatia Antonio Veić
Italy Potito Starace
Italy Filippo Volandri
Kazakhstan Andrey Golubev
Kazakhstan Yuri Schukin
7–6(7–4), 5–7, [10–7]
Russia Teymuraz Gabashvili
Italy Stefano Ianni
AEGON Nottingham Challenge
United Kingdom Nottingham, Great Britain
Regular series
€64,000 – Grass – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Slovenia Grega Žemlja
7–6(7–3), 4–6, 6–4
Slovakia Karol Beck United States Jesse Levine
South Africa Izak van der Merwe
Israel Dudi Sela
Australia James Duckworth
Japan Yuichi Sugita
Poland Jerzy Janowicz
France Olivier Charroin
Austria Martin Fischer
6–4, 7–6(8–6)
Russia Evgeny Donskoy
Russia Andrey Kuznetsov
Košice Open
Slovakia Košice, Slovakia
Regular series
€30,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Slovenia Aljaž Bedene
7–6(7–1), 6–2
Germany Simon Greul Bosnia and Herzegovina Damir Džumhur
Czech Republic Jan Hájek
Italy Alessandro Giannessi
Slovakia Miloslav Mečíř, Jr.
Spain Arnau Brugués-Davi
Romania Victor Crivoi
Poland Tomasz Bednarek
Poland Mateusz Kowalczyk
2–6, 7–5, [14–12]
Belarus Uladzimir Ignatik
Belarus Andrei Vasilevski
June 18
No Turnirs scheduled.
June 25 Marburg Open
Germany Marburg, Germany
Regular series
€30,000+H – Clay – 32S/29Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Czech Republic Jan Hájek
6–2, 6–2
Austria Andreas Haider-Maurer Romania Marius Copil
Spain Javier Martí
Argentina Horacio Zeballos
Russia Teymuraz Gabashvili
Germany Simon Greul
Germany Mischa Zverev
Poland Mateusz Kowalczyk
Czech Republic David Škoch
6–2, 6–1
Russia Denis Matsukevich
Germany Mischa Zverev
Aspria Tennis Cup Trofeo City Life
Italy Milan, Italy
Regular series
€30,000+H – Clay – 32S/28Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Spain Tommy Robredo
6–3, 6–0
Argentina Martín Alund Romania Victor Hănescu
Serbia Nikola Ćirić
Belgium Yannick Mertens
Italy Gianluca Naso
Italy Walter Trusendi
Portugal João Sousa
United States Nicholas Monroe
Germany Simon Stadler
6–4, 3–6, [11–9]
Kazakhstan Andrey Golubev
Kazakhstan Yuri Schukin

Jul

Nedelja Turnir Pobednik Finalista Polufinalista Četvrtfinalista
July 2 Sparkassen Open
Germany Braunschweig, Germany
Regular series
€106,500+H – Clay – 32S/26Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Brazil Thomaz Bellucci
7–6(7–4), 6–3
Germany Tobias Kamke Germany Björn Phau
Italy Simone Bolelli
Germany Jan-Lennard Struff
Argentina Horacio Zeballos
Spain Roberto Bautista-Agut
Czech Republic Jan Hájek
Poland Tomasz Bednarek
Poland Mateusz Kowalczyk
7–5, 6–7(1–7), [10–8]
Finland Harri Heliövaara
Ukraine Denys Molchanov
Nielsen Pro Tennis Pobednikhips
United States Winnetka, United States
Regular series
$50,000 – Hard – 32S/24Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Australia John-Patrick Smith
3–6, 6–3, 7–6(7–3)
Lithuania Ričardas Berankis Ukraine Sergei Bubka
United States Ryan Sweeting
United States Tennys Sandgren
Russia Mikhail Ledovskikh
Switzerland Marco Chiudinelli
Thailand Danai Udomchoke
United States Devin Britton
United States Jeff Dadamo
1–6, 6–2, [10–6]
Australia John Peers
Australia John-Patrick Smith
BRD Arad Challenger
Romania Arad, Romania
Regular series
€30,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Argentina Facundo Bagnis
6–4, 6–4
Romania Victor Hănescu France Augustin Gensse
Croatia Antonio Veić
Belgium Yannick Mertens
Austria Michael Linzer
Croatia Toni Androić
Serbia Boris Pašanski
Croatia Nikola Mektić
Croatia Antonio Veić
7–6(7–5), 4–6, [10–3]
Croatia Marin Draganja
Croatia Dino Marcan
Lima Challenger
Peru Lima, Peru
Regular series
$50,000+H – Clay – 32S/22Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Argentina Guido Andreozzi
6–3, 6–7(6–8), 6–2
Argentina Facundo Argüello Argentina Guido Pella
Argentina Agustín Velotti
France Éric Prodon
Argentina Andrés Molteni
Argentina Diego Schwartzman
Argentina Diego Junqueira
Argentina Facundo Argüello
Argentina Agustín Velotti
7–6(7–4), 7–6(7–5)
Italy Claudio Grassi
Italy Luca Vanni
Visit Panama Cup
Panama Panama City, Panama
Regular series
$35,000+H – Clay – 32S/16Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Brazil Rogério Dutra da Silva
6–3, 6–0
Canada Peter Polansky United States Jesse Witten
Colombia Carlos Salamanca
Dominican Republic Víctor Estrella
United States Kevin Kim
Mexico Luis Díaz-Barriga
Ecuador Júlio César Campozano
Ecuador Júlio César Campozano
Colombia Alejandro González
6–4, 7–5
United States Daniel Kosakowski
Canada Peter Polansky
July 9 Open Seguros Bolívar
Colombia Bogota, Colombia
Regular series
$125,000+H – Clay – 32S/31Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Colombia Alejandro Falla
7–5, 6–3
Colombia Santiago Giraldo Dominican Republic Víctor Estrella
Ecuador Júlio César Campozano
Brazil Marcelo Demoliner
Argentina Facrundo Argüello
Chile Jorge Aguilar
Italy Luca Vanni
Brazil Marcelo Demoliner
Dominican Republic Víctor Estrella
6–4, 6–2
Italy Thomas Fabbiano
Italy Riccardo Ghedin
The Hague Open
Netherlands Scheveningen, Netherlands
Tretorn SERIE+
€42,500+H – Clay – 32S/27Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Poland Jerzy Janowicz
6–2, 6–2
Netherlands Matwé Middelkoop Germany Peter Torebko
Argentina Diego Junqueira
Belgium Yannick Mertens
Spain Iñigo Cervantes Huegun
Netherlands Thiemo de Bakker
Kazakhstan Yuri Schukin
Netherlands Antal van der Duim
Netherlands Boy Westerhof
6–4, 5–7, [10–7]
Australia Rameez Junaid
Germany Simon Stadler
Carisap Tennis Cup
Italy San Benedetto, Italy
Regular series
€30,000+H – Clay – 32S/31Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Italy Gianluca Naso
6–4, 7–5
Austria Andreas Haider-Maurer Ukraine Ivan Sergeyev
Spain Sergio Gutiérrez Ferrol
Switzerland Michael Lammer
France Jérôme Inzerillo
Slovakia Andrej Martin
Spain Arnau Brugués-Davi
Australia Brydan Klein
Australia Dane Propoggia
3–6, 6–4, [12–10]
Italy Stefano Ianni
Italy Gianluca Naso
BRD Timișoara Challenger
Romania Timișoara, Romania
Regular series
€30,000+H – Clay – 32S/10Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Romania Victor Hănescu
6–0, 6–3
France Guillaume Rufin Romania Marius Copil
Croatia Nikola Mektić
Romania Victor Crivoi
France Grégoire Burquier
Argentina Facundo Bagnis
Spain Jordi Samper-Montaña
Montenegro Goran Tošić
United States Denis Zivkovic
6–2, 7–5
Romania Andrei Dăescu
Romania Florin Mergea
July 16 ATP China International Tennis Challenge
China Anning, China
Regular series
$50,000 – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Slovenia Grega Žemlja
1–6, 7–5, 6–3
Slovenia Aljaž Bedene Chinese Taipei Yang Tsung-hua
France Laurent Rochette
France Josselin Ouanna
China Zhang Ze
China Chang Yu
Japan Hiroki Moriya
Thailand Sanchai Ratiwatana
Thailand Sonchat Ratiwatana
4–6, 7–6(7–1), [13–11]
South Africa Ruan Roelofse
Thailand Kittipong Wachiramanowong
SDA Tennis Open
Belgium Bercuit, Belgium
Regular series
€42,500 – Clay – 32S/21Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Netherlands Thiemo de Bakker
6–4, 3–6, 7–5
Romania Victor Hănescu Belgium Yannick Mertens
France Stéphane Robert
Canada Steven Diez
France Nicolas Devilder
Netherlands Thomas Schoorel
Brazil André Ghem
Brazil André Ghem
Argentina Marco Trungelliti
6–1, 6–2
Argentina Facundo Bagnis
Argentina Pablo Galdón
Levene Gouldin & Thompson Tennis Challenger
United States Binghamton, United States
Regular series
$50,500 – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
United States Michael Yani
6–4, 7–6(13–11)
South Africa Fritz Wolmarans New Zealand Daniel King-Turner
Switzerland Adrien Bossel
United States Rhyne Williams
United Kingdom Jamie Baker
United States Greg Ouellette
United States Michael McClune
Israel Dudi Sela
Israel Harel Srugo
6–2, 3–6, [10–8]
Switzerland Adrien Bossel
United States Michael McClune
Challenger Banque Nationale de Granby
Canada Granby, Canada
Regular series
$50,000 – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Canada Vasek Pospisil
7–6(7–2), 6–4
Netherlands Igor Sijsling Canada Philip Bester
Thailand Danai Udomchoke
Italy Thomas Fabbiano
United States Adam El Mihdawy
Australia James Duckworth
Belgium Maxime Authom
Canada Philip Bester
Canada Vasek Pospisil
6–1, 6–2
Japan Yuichi Ito
Japan Takuto Niki
Penza Cup
Russia Penza, Russia
Regular series
$50,000 – Hard – 32S/20Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Ukraine Illya Marchenko
7–5, 6–3
Russia Evgeny Donskoy Russia Konstantin Kravchuk
Russia Evgeny Kirillov
France Laurent Recouderc
Ukraine Denys Molchanov
India Yuki Bhambri
Slovakia Kamil Čapkovič
Russia Konstantin Kravchuk
Austria Nikolaus Moser
6–7(5–7), 6–3, [10–7]
India Yuki Bhambri
India Divij Sharan
Poznań Open
Poland Poznań, Poland
Tretorn SERIE+
€30,000+H – Clay – 32S/23Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Poland Jerzy Janowicz
6–3, 6–3
France Jonathan Dasnières de Veigy Austria Andreas Haider-Maurer
Argentina Martín Alund
Spain Arnau Brugués-Davi
Belarus Uladzimir Ignatik
Poland Marcin Gawron
France Éric Prodon
Australia Rameez Junaid
Germany Simon Stadler
6–3, 6–4
Australia Adam Hubble
Australia Nima Roshan
Guzzini Challenger
Italy Recanati, Italy
Regular series
€30,000+H – Hard – 32S/24Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Italy Simone Bolelli
6–3, 6–2
France Fabrice Martin Kazakhstan Evgeny Korolev
France Kenny de Schepper
Spain Adrián Menéndez
Australia Dane Propoggia
France Florent Serra
France Albano Olivetti
Australia Brydan Klein
Australia Dane Propoggia
7–5, 2–6, [14–12]
Croatia Marin Draganja
Croatia Dino Marcan
July 23 President’s Cup
Kazakhstan Astana, Kazakhstan
Regular series
$125,000 – Hard – 32S/31Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Russia Evgeny Donskoy
6-3, 6-4
TurkeyMarsel İlhan Australia Brydan Klein
SlovakiaKarol Beck
Ukraine Oleksandr Nedovyesov
Ukraine Illya Marchenko
Czech Republic Michal Konečný
India Yuki Bhambri
Russia Konstantin Kravchuk
Ukraine Denys Molchanov
6-4, 6-3
Slovakia Karol Beck
Slovakia Kamil Čapkovič
Fifth Third Bank Tennis Pobednikhips
United States Lexington, United States
Regular series
$50,000 – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
United States Denis Kudla
5-7, 7-5, 6-1
Canada Érik Chvojka United States Christian Harrison
United Kingdom Alex Bogdanovic
Argentina Agustín Velotti
Australia Matt Reid
United States Michael McClune
Australia James Duckworth
United States Austin Krajicek
Australia John Peers
6–1, 7–6(7–4)
United States Tennys Sandgren
United States Rhyne Williams
Tampere Open
Finland Tampere, Finland
Regular series
€42,500 – Clay – 32S/29Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Portugal João Sousa
7–6(7–5), 6-4
France Éric Prodon Switzerland Henri Laaksonen
Portugal Gastão Elias
Netherlands Boy Westerhof
France Jonathan Dasnières de Veigy
Sweden Patrik Rosenholm
Belgium Niels Desein
Austria Michael Linzer
Austria Gerald Melzer
6–1, 7–6(7–3)
Belgium Niels Desein
Brazil André Ghem
ATP China Challenger International
China Wuhan, China
Regular series
$50,000 – Hard – 32S/29Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Slovenia Aljaž Bedene
6-3, 4-6, 6-3
France Josselin Ouanna Australia Adam Feeney
Chinese Taipei Ti Chen
France Vincent Millot
France Laurent Rochette
Monaco Benjamin Balleret
China Ze Zhang
Thailand Sanchai Ratiwatana
Thailand Sonchat Ratiwatana
6-4, 2-6,[10-8]
Australia Adam Feeney
Australia Samuel Groth
Oberstaufen Cup
Germany Oberstaufen, Germany
Regular series
€30,000+H – Clay – 32S/12Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Germany Dominik Meffert
6-4, 6-3
Germany Nils Langer Russia Andrey Kuznetsov
France Guillaume Rufin
Spain Daniel Gimeno-Traver
Argentina Martín Alund
Argentina Pablo Galdón
Germany Matthias Bachinger
Romania Andrei Dăescu
Romania Florin Mergea
7–6(7–4), 7–6(7–1)
Russia Andrey Kuznetsov
New Zealand Jose Rubin Statham
Orbetello Challenger
Italy Orbetello, Italy
Regular series
€30,000+H – Clay – 32S/29Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Spain Roberto Bautista-Agut
6-3, 6-1
Serbia Dusan Lajovic Italy Alessio di Mauro
Italy Matteo Viola
Italy Gianluca Naso
Kazakhstan Evgeny Korolev
Spain Sergio Gutiérrez Ferrol
Portugal Pedro Sousa
Italy Stefano Ianni
Australia Dane Propoggia
6-3, 6-2
Italy Alessio di Mauro
Italy Simone Vagnozzi
July 30 Odlum Brown Vancouver Open
Canada Vancouver, Canada
Regular series
$100,000 – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Netherlands Igor Sijsling
6-1, 7-5
Ukraine Sergei Bubka Canada Frank Dancevic
Israel Dudi Sela
Thailand Danai Udomchoke
Belgium Ruben Bemelmans
Chinese Taipei Jimmy Wang
Canada Steven Diez
Belgium Maxime Authom
Belgium Ruben Bemelmans
6-4, 6-2
Australia John Peers
Australia John-Patrick Smith
Beijing International Challenger
China Beijing, China
Regular series
$75,000+H – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Slovenia Grega Žemlja
6-3, 6-0
China Di Wu Kazakhstan Andrey Golubev
Slovakia Karol Beck
Slovenia Aljaž Bedene
France Vincent Millot
Chinese Taipei Tsung-hua Yang
Japan Yuichi Sugita
Thailand Sanchai Ratiwatana
Thailand Sonchat Ratiwatana
7–6(7–3), 2-6, [10-6]
India Yuki Bhambri
India Divij Sharan
Manta Open
Ecuador Manta, Ecuador
Regular series
$35,000+H – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Argentina Guido Pella
6-4, 7-5
Argentina Maximiliano Estévez Chile Jorge Aguilar
Argentina Facundo Argüello
Brazil João Souza
Australia Greg Jones
Dominican Republic Víctor Estrella
Ecuador Júlio César Campozano
Peru Duilio Beretta
Argentina Renzo Olivo
6-3, 6-0
Dominican Republic Víctor Estrella
Brazil João Souza

Avgust

Nedelja Turnir Pobednik Finalista Polufinalista Četvrtfinalista
August 6 Comerica Bank Challenger
United States Aptos, United States
Regular series
$100,000 – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
United States Steve Johnson
6-3, 6-3
Colombia Robert Farah Maksoud Czech Republic Jan Hernych
Serbia Ilija Bozoljac
Chinese Taipei Jimmy Wang
South Africa Rik de Voest
United States Michael McClune
United States Bradley Klahn
South Africa Rik de Voest
Australia John Peers
6–7(5–7),6-1, [10-4]
Australia Chris Guccione
Germany Frank Moser
San Marino CEPU Open
San Marino City of San Marino, San Marino
Tretorn SERIE+
€85,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Slovakia Martin Kližan
6-3, 6-1
Italy Simone Bolelli Italy Filippo Volandri
Spain Albert Montañés
Croatia Nikola Mektić
France Stéphane Robert
Brazil Rogério Dutra da Silva
Slovenia Blaž Kavčič
Czech Republic Lukáš Dlouhý
Slovakia Michal Mertiňák
2-6, 7–6(7–3), [11-9]
Italy Stefano Ianni
Italy Matteo Viola
Open Diputación Ciudad de Pozoblanco
Spain Pozoblanco, Spain
Tretorn SERIE+
€42,500+H – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Spain Roberto Bautista-Agut6-3, 6-4 Spain Arnau Brugués-Davi France Josselin Ouanna
Russia Evgeny Donskoy
Spain Tommy Robredo
France Adrian Mannarino
Italy Riccardo Ghedin
Belarus Uladzimir Ignatik
Russia Konstantin Kravchuk
Ukraine Denys Molchanov
6-3, 6-3
France Adrian Mannarino
France Maxime Teixeira
BRD Sibiu Challenger
Romania Sibiu, Romania
Regular series
€30,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Romania Adrian Ungur
6–4, 7–6(7–1)
Romania Victor Hănescu Portugal João Sousa
France David Guez
Italy Simone Vagnozzi
Austria Andreas Haider-Maurer
Germany Simon Greul
Croatia Toni Androic
Croatia Marin Draganja
Croatia Lovro Zovko
6-4, 4-6, [11-9]
Romania Alexandru-Daniel Carpen
Chile Cristóbal Saavedra-Corvalán
Samarkand Challenger
Uzbekistan Samarkand, Uzbekistan
Regular series
$35,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Serbia Dušan Lajović
6-3, 6-2
Uzbekistan Farrukh Dustov Ukraine Oleksandr Nedovyesov
India N.Sriram Balaji
Austria Gerald Melzer
Ukraine Ivan Sergeyev
Slovakia Andrej Martin
Kazakhstan Andrey Golubev
Ukraine Oleksandr Nedovyesov
Ukraine Ivan Sergeyev
6–4, 7–6(7–1)
India Divij Sharan
India Vishni Vardhan
August 13 Zucchetti Kos Tennis Cup
Italy Cordenons, Italy
Tretorn SERIE+
€85,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Italy Paolo Lorenzi   7–6(7–5) 6–3 Spain Daniel Gimeno-Traver ItalyFilippo Volandri
RomaniaVictor Hănescu
Romania V Hănescu
Romania A Ungur
SwedenJ Brunström
Australia C Ebelthit
Czech Republic Lukáš Dlouhý           Slovakia Michal Mertiňák
5–7, 7–5, [10–7]
Germany Philipp Marx  Romania Florin Mergea
Karshi Challenger
Uzbekistan Qarshi, Uzbekistan
Regular series
$50,000 – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Russia Igor Kunitsyn       7–6(12–10), 6–2 Belarus Dzmitry Zhyrmon UkraineIvan Sergeyev
China Wu Di
Slovakia K Čapkovič
Czech Republic M Konečný
India D Sharan         India V Vardhan
Chinese TaipeiHsin-han Lee Chinese TaipeiPeng Hsien-Yin
6–7(5–7), 6–4, [10–4]
Japan Yasutaka Uchiyama              Australia Brydan Klein
August 20 Open Castilla y León
Spain Segovia, Spain
Regular series
€64,000 – Hard – 32S/32Q/16D
Singles DrawDoubles Draw
Russia Evgeny Donskoy vs    6–1, 7–6(13–11) France Albano Olivetti ItalyRiccardo Ghedin              Russia Konstantin Kravchuk Croatia M Draganja
Croatia L Zovko           France Julien Obry
Serbia B Pašanski
ItalyStefano Ianni             Romania Florin Mergea         6–2, 6–3 Russia Konstantin Kravchuk         Germany Frank Moser
August 27 Chang-Sat Bangkok Open
Thailand Bangkok, Thailand
Regular series
$50,000 – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw Doubles Draw
Israel Dudi Sela 6–1, 7–5 Japan Yuichi Sugita IndonesiaChristopher Rungkat
China Maoxin Gong
 Chinese Taipei Huang Liang-chi Indonesia C Rungkat
IsraelD Sela
IsraelH Srugo 
 
India Divij Sharan India  Vishnu Vardhan   6–3, 6–4 Chinese Taipei Lee Hsin-han Chinese Taipei Peng Hsien-yin
Città di Como Challenger
Italy Como, Italy
Regular series
€30,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles DrawDoubles Draw
Austria Andreas Haider-Maurer 6–3, 6–4 Portugal João Sousa Italy Gianluca Naso
KazakhstanEvgeny  Korolev
RomaniaA Dăescu
Australia A Hubble
GermanyA Begemann
Slovakia I Zelenay
GermanyPhilipp Marx RomaniaFlorin Mergea
6–4, 4–6, [10–4]
 
Australia Colin Ebelthite Czech Republic Jaroslav Pospíšil

September

Nedelja Turnir Pobednik Finalista Polufinalista Četvrtfinalista
September 3 AON Open Challenger
Italy Genoa, Italy
Regular series
€85,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles DrawDoubles Draw
Spain Albert Montañés 6–4, 6–1  Spain Tommy Robredo Italy Simone BolelliItaly Filippo Volandri ArgentinaF Argüello         Italy G Naso            Germany A Begemann          Portugal F Gil
Germany Andre Begemann /   Germany Martin Emmrich     6–3, 6–1 Germany Dominik Meffert /          Austria Philipp Oswald
TEAN International
Netherlands Alphen aan den Rijn, Netherlands
Regular series
€42,500 – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw Doubles Draw
Netherlands Thiemo de Bakker        6–4, 6–2 Germany Simon Greul Portugal João SousaSpainDaniel Gimeno-Traver  Netherlands W Koolhof        Belgium Y Mertens         Spain I Navarro         Germany P Torebko
Australia Rameez Junaid /        Germany Simon Stadler           4–6, 6–1, [10–5] Germany Simon Greul/ Germany Bastian Knitte
Shanghai Challenger
China Shanghai, China
Regular series
$50,000 – Hard – 32S/32Q/16D
Singles DrawDoubles Draw
Chinese Taipei Lu Yen-hsun       7–5, 6–0 Germany Peter Gojowczyk JapanYūichi Sugita United States Michael Yani India S Singh            China Z Zhang           Australia J Millman          United Kingdom J Ward
Thailand Sanchai RatiwatanaThailand Sonchat Ratiwatana 6–4, 6–4 India Yuki BhambriIndia Divij Sharan
Trophée des Alpilles
France Saint-Rémy-de-Provence, France
Regular series
€42,500 – Hard – 32S/32Q/16D
Singles DrawDoubles Draw
France Josselin Ouanna         6–4, 7–5 Italy Flavio Cipolla BelarusUladzimir  Ignatik             Russia Evgeny Donskoy Luxembourg G Müller           France A Mannarino     Germany M Bachinger     Russia I Kunitsyn
Lithuania Laurynas Grigelis /       Belarus Uladzimir Ignatik      6–7(4–7), 6–3, [10–6] Spain Jordi Marsé-Vidri /   Spain Carles Poch-Gradin
Ropharma Challenger Brașov
Romania Brașov, Romania
Regular series
€30,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw Doubles Draw
Austria Andreas Haider-Maurer 3–6, 7–5, 6–2 Romania Adrian Ungur SerbiaBoris Pašanski        Croatia Antonio Veić Romania V Hănescu        Montenegro G Tošić            Chile H Podlipnik           Chile J Aguilar
RomaniaMarius Copil/Romania VictorCrivoi   6–7(8–10), 6–4, [12–10] Moldova Andrei Ciumac  Ukraine Oleksandr Nedovyesov
September 10 American Express – TED Open
Turkey Istanbul, Turkey
Regular series
$75,000 – Hard – 32S/32Q/16D
Singles DrawDoubles Draw
Russia Dmitry Tursunov      6–4, 7–6(7–5) France Adrian Mannarino United StatesMichael Russell Slovenia Grega Žemlja Tunisia M Jaziri            France M Teixeira         Slovakia K Beck             Spain A Menéndez
SlovakiaKarol Beck Czech Republic Lukáš Dlouhý     3–6, 6–2, [10–6] Spain Adrián Menéndez  Australia John Peers
Seguros Bolívar Open Cali
Colombia Cali, Colombia
Regular series
$75,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles DrawDoubles Draw
Brazil João Souza 6–2, 6–4 Brazil Thiago Alves BrazilFabiano de Paula
Argentina Martín Alund
ArgentinaGuido Pella        United States Wayne Odesnik
Spain Rubén Ramírez Hidalgo
Colombia Nicolás Barrientos
Colombia Juan Sebastián Cabal
Colombia Robert Farah
6–3, 7–6(7–4)
Brazil Marcelo Demoliner
Brazil João Souza
ATP Roller Open
Luxembourg Pétange, Luxembourg
Regular series
€64,000 – Hard (indoor) – 32S/32Q/16D
Singles DrawDoubles Draw
Germany Tobias Kamke
7–6(9–7), 6–4
France Paul-Henri Mathieu FranceÉdouard Roger-Vasselin
Estonia Jürgen Zopp 
Belgium Niels Desein     Croatia Ivan Dodig
Czech Republic Jan Hernych
Argentina Horacio Zeballos
Germany Christopher Kas
Belgium Dick Norman
2–6, 6–2, [10–8)
United Kingdom Jamie Murray
Brazil André Sá
Banja Luka Challenger
Bosnia and Herzegovina Banja Luka, Bosnia and Herzegovina
Regular series
€64,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles DrawDoubles Draw
Romania Victor Hănescu
6–4, 6–1
Austria Andreas Haider-Maurer Italy Simone Vagnozzi     Ukraine Ivan Sergeyev GermanySteven Moneke  Croatia Nikola Mektić
Germany Simon Greul
Germany Peter Torebko
Croatia Marin Draganja
Croatia Lovro Zovko
6–1, 6–1
Australia Colin Ebelthite
Czech Republic Jaroslav Pospíšil
Copa Sevilla
Spain Sevilla, Spain
Regular series
€42,500+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles DrawDoubles Draw
Spain Daniel Gimeno-Traver
6–3, 6–2
Spain Tommy Robredo SpainIñigo Cervantes Huegun
Serbia Boris Pašanski
Argentina Facundo Argüello Ukraine Oleksandr Nedovyesov
Germany Jan-Lennard Struff
Spain Javier Martí
Serbia Nikola Ćirić
Serbia Boris Pašanski
5–7, 6–4, [10–6]
Netherlands Stephan Fransen
Netherlands Jesse Huta Galung
Ningbo Challenger
China Ningbo, China
Regular series
$50,000+H – Hard – 32S/32Q/16D
Singles DrawDoubles Draw
Germany Peter Gojowczyk    6–3, 6–1 South Korea Jeong Suk-Young Chinese TaipeiChen Ti       China Wu Di Chinese TaipeiLu Yen-hsun       Switzerland Stéphane Bohli
Chinese Taipei Yi Chu-huan
China Zhang Ze
Thailand Sanchai Ratiwatana
Thailand Sonchat Ratiwatana
6–4, 6–2
China Gong Maoxin
China Zhang Ze
Internazionali di Tennis dell’Umbria
Italy Todi, Italy
Regular series
€30,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles DrawDoubles Draw
Russia Andrey Kuznetsov
6–3, 2–0 retired
Italy Paolo Lorenzi ItalyAlessio di Mauro
Germany Dominik Meffert
FranceGuillaume Rufin  Germany Bastian Knittel
Italy Matteo Viola
Australia Jason Kubler
Austria Martin Fischer
Austria Philipp Oswald
6–3, 6–2
Italy Marco Cecchinato
Italy Alessio di Mauro
September 17 Pekao Szczecin Open
Poland Szczecin, Poland
Regular series
€106,500+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles DrawDoubles Draw
Romania Victor Hănescu
6–4, 7–5 
Spain Iñigo Cervantes Huegun FranceJonathan Dasnières de Veigy
Ukraine Ivan Sergeyev
GermanySimon Greul      Spain Daniel Muñoz-de la Nava
Poland Jerzy Janowicz
Argentina Guido Andreozzi
Germany Andre Begemann
Germany Martin Emmrich
3–6, 6–1, [10–3]
Poland Tomasz Bednarek
Poland Mateusz Kowalczyk
Türk Telecom İzmir Cup
Turkey İzmir, Turkey
Regular series
€64,000 – Hard – 32S/32Q/16D
Singles DrawDoubles Draw
Russia Dmitry Tursunov
7–6(7–4), 6–7(5–7) 6–3
Ukraine Illya Marchenko United States Steve JohnsonSlovakia Karol Beck United States Denis Kudla   Republic of Ireland James McGee
Turkey Marsel İlhan
United States Michael Russell
United Kingdom David Rice
United Kingdom Sean Thornley
7–6(10–8), 6–2
Australia Brydan Klein
Australia Dane Propoggia
ATP Challenger Trophy
Slovakia Trnava, Slovakia
Regular series
€64,000 – Clay – 32S/32Q/16D
Singles DrawDoubles Draw
Russia Andrey Kuznetsov
6–3, 6–3
Romania Adrian Ungur BrazilJoão Souza ItalyMatteo Viola GermanyJulian Reister     France Stéphane Robert
Austria Andreas Haider-Maurer
Slovakia Andrej Martin
Serbia Nikola Ćirić
Montenegro Goran Tošić
7–6(7–0), 7–5
Croatia Mate Pavić
Croatia Franko Škugor
Tetra Pak Tennis Cup
Brazil Campinas, Brazil
Regular series
$50,000 – Clay – 32S/32Q/16D
Singles DrawDoubles Draw
Argentina Guido Pella
6–4, 6–0
Brazil Leonardo Kirche RussiaAlex Bogomolov, Jr.  Brazil Thiago Alves BrazilJoão Souza       Argentina Máximo González
Argentina Martín Alund
Brazil André Ghem
Brazil Marcelo Demoliner
Brazil João Souza
6–1, 7–5
Uruguay Marcel Felder
Argentina Máximo González
September 24 Open d’Orléans
France Orléans, France
Regular series
€106,500+H – Hard (indoor) – 32S/32Q/16D
Singles DrawDoubles Draw
Belgium David Goffin
6–4, 3–6, 6–3
Belgium Ruben Bemelmans SpainRoberto Bautista-Agut    France Josselin Ouanna FranceÉdouard Roger-Vasselin                 Latvia Ernests Gulbis
Belgium Xavier Malisse
United States Jesse Levine
Czech Republic Lukáš Dlouhý
Luxembourg Gilles Müller
6–2, 6–7(5–7), [10–7]
Belgium Xavier Malisse
United Kingdom Ken Skupski
Torneo Omnia Tenis Ciudad Madrid
Spain Madrid, Spain
Regular series
€106,500 – Clay – 32S/32Q/16D
Singles DrawDoubles Draw
Spain Daniel Gimeno-Traver
6–4, 6–2
Germany Jan-Lennard Struff SpainSergio Gutiérrez Ferrol SpainRubén Ramírez Hidalgo ItalyFilippo Volandri  Argentina Federico Delbonis
United Kingdom Alexander Ward
Spain Adrián Menéndez
Spain Daniel Gimeno-Traver
Spain Iván Navarro
6–2, 4–6, [10–7]
Australia Colin Ebelthite
Czech Republic Jaroslav Pospíšil
TBD
Russia Lermontov, Russia
Regular series
€50,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles DrawDoubles Draw
Russia Andrey Kuznetsov
6–7(7–9), 6–2, 6–2
Uzbekistan Farrukh Dustov SerbiaBoris PašanskiUkraine Oleksandr Nedovyesov UkraineIvan Sergeyev  Kazakhstan Andrey Golubev
Kazakhstan Yuri Schukin
Italy Thomas Fabbiano
Russia Konstantin Kravchuk
Ukraine Denys Molchanov
6–3, 6–4
Kazakhstan Andrey Golubev
Kazakhstan Yuri Schukin

Oktobar

Nedelja Turnir Pobednik Finalista Polufinalista Četvrtfinalista
October 1 Ethias Trophy
Belgium Mons, Belgium
Tretorn SERIE+
€106,500+H – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
France Kenny de Schepper
7–6(9–7), 4–6, 7–6(7–4)
France Michaël Llodra Germany Tobias Kamke
Belgium Olivier Rochus
Netherlands Igor Sijsling
Poland Jerzy Janowicz
Belgium Maxime Authom
France Édouard Roger-Vasselin
Poland Tomasz Bednarek
Poland Jerzy Janowicz
7–5, 4–6, [10–2]
France Michaël Llodra
France Édouard Roger-Vasselin
Natomas Men’s Professional Tennis Turnir
United States Sacramento, United States
Regular series
$100,000 – Hard– 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
United States James Blake
6–1, 1–6, 6–4
Germany Mischa Zverev United States Daniel Kosakowski
United States Bobby Reynolds
Italy Matteo Viola
United States Tennys Sandgren
Italy Luca Vanni
United States Bradley Klahn
United States Tennys Sandgren
United States Rhyne Williams
4–6, 6–4, [12–10]
United States Devin Britton
United States Austin Krajicek
Campeonato Internacional de Tênis do Estado do Pará
Brazil Belém, Brazil
Regular series
$35,000+H – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Brazil Ricardo Hocevar
7–6(7–1), 7–6(7–4)
Netherlands Thiemo de Bakker Brazil Guilherme Clezar
Brazil Rogério Dutra da Silva
Brazil Leonardo Kirche
Chile Jorge Aguilar
Argentina Agustín Velotti
Brazil José Pereira
Australia John Peers
Australia John-Patrick Smith
6–3, 6–2
United States Nicholas Monroe
Germany Simon Stadler
Quito Challenger
Ecuador Quito, Ecuador
Regular series
$35,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Brazil João Souza
6–2, 7–6(7–4)
France Guillaume Rufin Chile Nicolás Massú
Argentina Martín Alund
Argentina Eduardo Schwank
Dominican Republic Víctor Estrella
Argentina Andrés Molteni
Colombia Juan Sebastián Cabal
Colombia Juan Sebastián Cabal
Colombia Carlos Salamanca
7–6(9–7), 7–6(7–4)
Brazil Marcelo Demoliner
Brazil João Souza
October 8 Tashkent Challenger
Uzbekistan Tashkent, Uzbekistan
Regular series
$125,000+H – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Belarus Uladzimir Ignatik
6–3, 7–6(7–3)
Slovakia Lukáš Lacko Croatia Ivan Dodig
Czech Republic Jan Mertl
Israel Amir Weintraub
Israel Dudi Sela
Serbia Dušan Lajović
Uzbekistan Farrukh Dustov
Germany Andre Begemann
Germany Martin Emmrich
6–7(2–7), 7–6(7–2), [10–8]
Australia Rameez Junaid
Germany Frank Moser
Tiburon Challenger
United States Tiburon, United States
Regular series
$100,000 – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
United States Jack Sock
6–1, 1–6, 7–6(7–3)
Germany Mischa Zverev United States Steve Johnson
United States Bobby Reynolds
United States Rhyne Williams
United States Denis Kudla
United States Bradley Klahn
United States James Blake
South Africa Rik de Voest
Australia Chris Guccione
6–1, 6–4
Australia Jordan Kerr
Sweden Andreas Siljeström
Open de Rennes
France Rennes, France
Regular series
€42,500+H – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
France Kenny de Schepper
7–6(7–4), 6–2
Ukraine Illya Marchenko Belgium Maxime Authom
Belgium Olivier Rochus
Austria Martin Fischer
Austria Dominic Thiem
France Marc Gicquel
France Charles-Antoine Brézac
Germany Philipp Marx
Romania Florin Mergea
6–3, 6–2
Poland Tomasz Bednarek
Poland Mateusz Kowalczyk
Copa San Juan Gobierno
Argentina San Juan, Argentina
Regular series
$35,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Netherlands Thiemo de Bakker
6–2, 3–6, 6–2
Argentina Martín Alund France Guillaume Rufin
Spain Iván Navarro
Argentina Máximo González
Netherlands Boy Westerhof
Brazil Rogério Dutra da Silva
Portugal Gastão Elias
Argentina Martín Alund
Argentina Horacio Zeballos
3–6, 6–2, [14–12]
United States Nicholas Monroe
Germany Simon Stadler
October 15 Peugeot Tennis Cup
Brazil Rio de Janeiro, Brazil
Regular series
$50,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Portugal Gastão Elias
6–3, 7–5
Serbia Boris Pašanski Argentina Guido Pella
Portugal João Sousa
Croatia Antonio Veić
Brazil Ricardo Mello
Brazil André Ghem
Netherlands Thiemo de Bakker
Brazil Marcelo Demoliner
Brazil João Souza
6–2, 6–4
Portugal Frederico Gil
Portugal Pedro Sousa
Copa Agco Cordoba
Argentina Villa Allende, Argentina
Regular series
$50,000 – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
France Guillaume Rufin
6–2, 6–3
Spain Javier Martí Argentina Leonardo Mayer
Argentina Horacio Zeballos
Argentina Renzo Olivo
Argentina Guido Andreozzi
Argentina Andrea Collarini
Argentina Martín Alund
Argentina Facundo Bagnis
Argentina Diego Junqueira
6–1, 6–2
Uruguay Ariel Behar
Argentina Guillermo Durán
October 22 Samsung Securities Cup
South Korea Seoul, South Korea
Regular series
$100,000+H – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Chinese Taipei Lu Yen-hsun
6–3, 7–6(7–4)
Japan Yuichi Sugita Thailand Danai Udomchoke
Chinese Taipei Jimmy Wang
Belarus Uladzimir Ignatik
France Kenny de Schepper
South Korea Nam Ji-Sung
South Korea Lim Yong-Kyu
Chinese Taipei Lee Hsin-han
Chinese Taipei Peng Hsien-yin
7–6(7–3), 7–5
South Korea Lim Yong-Kyu
South Korea Nam Ji-Sung
Copa Topper
Argentina Buenos Aires, Argentina
Regular series
$75,000 – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Argentina Diego Schwartzman
6–1, 7–5
France Guillaume Rufin Argentina Marco Trungelliti
Argentina Agustín Velotti
Argentina Leonardo Mayer
Brazil Rogério Dutra da Silva
Argentina Martín Alund
Argentina Leandro Migani
Argentina Martín Alund
Argentina Horacio Zeballos
7–6(8–6), 6–2
Argentina Facundo Argüello
Argentina Agustín Velotti
Aberto de Tênis do Rio Grande do Sul
Brazil Porto Alegre, Brazil
Regular series
$35,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Germany Simon Greul
2–6, 7–6(7–5), 7–5
Portugal Gastão Elias Spain Rubén Ramírez Hidalgo
Netherlands Thomas Schoorel
Brazil Thiago Alves
United States Wayne Odesnik
Brazil Leonardo Kirche
Brazil Júlio Silva
Brazil Marcelo Demoliner
Brazil João Souza
6–3, 3–6, [10–7]
Germany Simon Greul
Italy Alessandro Motti
October 29 Geneva Open presented by IPP
Switzerland Geneva, Switzerland
Regular series
€64,000+H – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
France Marc Gicquel
3–6, 6–3, 6–4
Germany Matthias Bachinger Switzerland Henri Laaksonen
Romania Marius Copil
Belgium Olivier Rochus
Ukraine Illya Marchenko
France Jonathan Eysseric
Switzerland Stéphane Bohli
Sweden Johan Brunström
South Africa Raven Klaasen
7–6(7–2), 6–7(5–7), [10–5]
Germany Philipp Marx
Romania Florin Mergea
Charlottesville Men’s Pro Challenger
United States Charlottesville, United States
Regular series
$75,000 – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
United States Denis Kudla
6–0, 6–3
United States Alex Kuznetsov South Africa Izak van der Merwe
Russia Alex Bogomolov Jr.
Australia John-Patrick Smith
India Somdev Devvarman
United States Bradley Klahn
United States Rhyne Williams
Australia John Peers
Australia John-Patrick Smith
7–5, 6–1
United States Jarmere Jenkins
United States Jack Sock
Seguros Bolívar Open Medellín
Colombia Medellín, Colombia
Regular series
$50,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Italy Paolo Lorenzi
7–6(7–5), 6–7(4–7), 6–4
Argentina Leonardo Mayer Colombia Juan Sebastián Cabal
Brazil Fabiano de Paula
Brazil João Souza
Colombia Nicolás Barrientos
United States Wayne Odesnik
Portugal Frederico Gil
United States Nicholas Monroe
Germany Simon Stadler
6–4, 6–4
Argentina Renzo Olivo
Argentina Marco Trungelliti
Uruguay Open
Uruguay Montevideo, Uruguay
Regular series
$50,000 – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Argentina Horacio Zeballos
6–3, 6–2
Germany Julian Reister Argentina Agustín Velotti
Romania Adrian Ungur
Argentina Máximo González
Croatia Antonio Veić
Serbia Boris Pašanski
Uruguay Marcel Felder
Croatia Nikola Mektić
Croatia Antonio Veić
6–3, 5–7, [10–7]
Slovenia Blaž Kavčič
Croatia Franco Škugor
Bauer Watertechnology Cup
Germany Eckental, Germany
Regular series
€30,000+H – Synthec – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Germany Daniel Brands
7–6(7–0), 6–3
Latvia Ernests Gulbis Germany Dominik Meffert
Czech Republic Jan Mertl
Slovenia Grega Žemlja
Germany Nils Langer
Belgium Ruben Bemelmans
United States Rajeev Ram
United States James Cerretani
Canada Adil Shamasdin
6–3, 2–6, [10–4]
Poland Tomasz Bednarek
Sweden Andreas Siljeström

Novembar

Nedelja Turnir Pobednik Finalista Polufinalista Četvrtfinalista
November 5 Slovak Open
Slovakia Bratislava, Slovakia
Tretorn SERIE+
€85,000+H – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Czech Republic Lukáš Rosol
6–7(3–7), 7–6(7–5), 7–6(8–6)
Germany Björn Phau Slovakia Lukáš Lacko
Croatia Ivan Dodig
Belgium Olivier Rochus
Slovakia Ivo Klec
Romania Marius Copil
Croatia Ivo Karlović
Czech Republic Lukáš Dlouhý
Russia Michail Elgin
6–7(5–7), 6–2, [10–6]
Germany Philipp Marx
Romania Florin Mergea
Internazionali Tennis Val Gardena Südtirol
Italy Urtijëi, Italy
Regular series
€64,000 – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Germany Benjamin Becker
6–1, 6–4
Italy Andreas Seppi France Édouard Roger-Vasselin
Italy Matteo Viola
France Pierre-Hugues Herbert
Italy Simone Bolelli
Slovakia Karol Beck
Belgium Ruben Bemelmans
Slovakia Karol Beck
South Africa Rik de Voest
6–3, 6–4
Australia Rameez Junaid
Germany Michael Kohlmann
Challenger Ciudad de Guayaquil
Ecuador Guayaquil, Ecuador
Regular series
$50,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Argentina Leonardo Mayer
6–2, 6–4
Italy Paolo Lorenzi Argentina Martín Alund
Spain Rubén Ramírez Hidalgo
Portugal Pedro Sousa
Argentina Guido Pella
Colombia Juan Sebastián Cabal
Colombia Alejandro González
Argentina Martín Alund
Argentina Facundo Bagnis
7–5, 7–6(7–5)
Argentina Leonardo Mayer
Argentina Martín Ríos-Benítez
Knoxville Challenger
United States Knoxville, United States
Regular series
$50,000 – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
United States Michael Russell
6–3, 6–2
United States Bobby Reynolds Australia Samuel Groth
United States Tim Smyczek
United States Tennys Sandgren
United States Denis Kudla
United States Rhyne Williams
United States Alex Kuznetsov
United States Alex Kuznetsov
Germany Mischa Zverev
6–4, 6–2
South Africa Jean Andersen
South Africa Izak van der Merwe
AEGON Pro-Series Loughborough
United Kingdom Loughborough, Great Britain
Regular series
€42,500 – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Russia Evgeny Donskoy
6–2, 4–6, 6–1
Germany Jan-Lennard Struff Germany Tobias Kamke
France Adrian Mannarino
Belgium Maxime Authom
Switzerland Henri Laaksonen
Israel Dudi Sela
United Kingdom Jamie Baker
United States James Cerretani
Canada Adil Shamasdin
6–4, 7–5
India Purav Raja
India Divij Sharan
São Léo Open
Brazil São Leopoldo, Brazil
Regular series
$35,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Argentina Horacio Zeballos
3–6, 7–5, 7–6(7–2)
Chile Paul Capdeville Argentina Diego Schwartzman
Slovenia Blaž Kavčič
Bosnia and Herzegovina Tomislav Brkić
Brazil Rogério Dutra da Silva
Brazil Fabiano de Paula
Portugal Gastão Elias
Brazil Fabiano de Paula
Brazil Júlio Silva
6–1, 7–6(7–5)
Uruguay Ariel Behar
Argentina Horacio Zeballos
November 12 IPP Open
Finland Helsinki, Finland
Regular series
€106,500+H – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Slovakia Lukáš Lacko
6–3, 6–4
Finland Jarkko Nieminen Germany Jan-Lennard Struff
Germany Benjamin Becker
Israel Dudi Sela
Lithuania Ričardas Berankis
Germany Tim Pütz
Belarus Dzmitry Zhyrmont
Russia Mikhail Elgin
Slovakia Igor Zelenay
4–6, 7–6(7–0), [10–4]
Belarus Uladzimir Ignatik
Chinese Taipei Jimmy Wang
JSM Challenger of Champaign–Urbana
United States Champaign, United States
Regular series
$50,000 – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
United States Tim Smyczek
2–6, 7–6(7–1), 7–5
United States Jack Sock United Kingdom Alex Bogdanovic
United States Rhyne Williams
United States Michael Russell
United States Chase Buchanan
United States Ryan Sweeting
Australia John-Patrick Smith
United States Devin Britton
United States Austin Krajicek
6–3, 6–3
South Africa Jean Andersen
South Africa Izak van der Merwe
Keio Challenger
Japan Yokohama, Japan
Regular series
$50,000 – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Italy Matteo Viola
7–6(7–3), 6–3
Bosnia and Herzegovina Mirza Bašić Japan Taro Daniel
Japan Yuichi Sugita
Italy Andrea Arnaboldi
Chinese Taipei Huang Liang-chi
Japan Hiroki Moriya
United States Rajeev Ram
India Prakash Amritraj
Austria Philipp Oswald
6–3, 6–4
Thailand Sanchai Ratiwatana
Thailand Sonchat Ratiwatana
I Marbella Open
Spain Marbella, Spain
Regular series
€30,000+H – Clay – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
Spain Albert Montañés
3–6, 6–2, 6–3
Spain Daniel Muñoz de la Nava Slovenia Blaž Rola
Croatia Antonio Veić
Spain Roberto Carballes Baena
Spain Sergio Gutiérrez Ferrol
Spain Rubén Ramírez Hidalgo
Russia Andrey Kuznetsov
Russia Andrey Kuznetsov
Spain Javier Martí
6–3, 6–3
Spain Emilio Benfele Álvarez
Italy Adelchi Virgili
November 19 Dunlop World Challenge
Japan Toyota, Japan
Regular series
€35,000+H – Synthec – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
 vs  Japan vs 
 vs 
Japan Y Sugita vs Japan H Kondo
Chinese Taipei J Wang vs Japan H Moriya
Poland M Przysiężny vs Italy M Viola
Australia J Millman vs Bosnia and Herzegovina M Bašić
Italy Andrea Arnaboldi / Italy Matteo Viola
vs
 / 
Siberia Cup
Russia Tyumen, Russia
Regular series
$35,000+H – Hard – 32S/32Q/16D
Singles Draw – Doubles Draw
 vs   vs Ukraine
Russia vs 
Russia E Donskoy vs Kazakhstan E Korolev
Ukraine I Sergeyev vs Ukraine D Molchanov
Russia I Kunitsyn vs Russia Valery Rudnev
Ukraine I Marchenko vs France J Ouanna
Russia Konstantin Kravchuk / Ukraine Denys Molchanov
vs
 / 
November 26 ATP Challenger Tour Finals
Brazil São Paulo, Brazil
Regular series
€220,000+H – Hard – 8S
Singles Draw
 vs  Round Robin losers