ATP Beč: Titula za Davida Ferera

fererDavid Ferer trijumfovao je na ATP turniru u Beču pošto je sa  2-1, po setovima 4-6, 6-4, 7-5 savladao Stiva Džonsona posle dva sata i 15 minuta igre. Osmi teniser sveta se tako domogao petog trofeja ove sezone, a ukupno 26-og u karijeri.

Amerikanac je otvorio finalni duel vođstvom od 3-0, ali je borbeni Ferer uzvratio u osmom gemu i poravnao na 4-4. Ipak, to nije poremetilo Džonsona, koji je vezao naredna dva gema i sa 6-4 rešio u svoju korist prvi set. Na startu drugog dela videli smo tri brejka u nizu, da bi se prelomni detalj odigrao u desetom gemu, kada je Ferer iskoristio priliku koja mu se ukazala na servis Amerikanca i identičnim rezultatom stigao do izjednačenja.

U odlučujućem periodu do izražaja je došlo iskustvo Davida Ferera, koji je igrao svoje 51. finale u karijeri. Španac je u 11. gemu stigao do krucijalnog brejka, a potom i sigurnim servisom stavio tačku na ovaj meč za konačnu pobedu od 2-1.