ATP Akapulko: Pobeda Lajovića na startu

Dušan Lajović posle sat i 51 minuta igre uspeo je da izbori plasman u 2. kolo ATP turnira u Akapulku (Meksiko, beton). Srpski teniser je na startu sa 6-4, 7-6(4) savladao kvalifikanta Tanasija Kokinakisa (AUS). U narednoj rundi Lajovića očekuje pobednik meča Karlović- Gabašvili.

U prvom setu nije bilo brejka do šestog gema, a onda smo videli četiri u nizu. Jedan i drugi imali su velikih problema prilikom servisa, pa im nije polazilo za rukom da potvrde brejk, ali je Lajović napravio jedan više od protivnika i dobio set sa 6-4 posle 40 minuta igre.

dusan_lajovic_1

Drugi set trajao je čak 70 minuta. Nije Dušanu bilo lako da slomi otpor Kokinakisa. Vodio je sa 2-0, ali Australijanac uspeva da preokrene na 4-3. Imao je i tri set lopte mladi Australijanac, ali se Lajović spasio, izjednačio i izborio taj brejk koji je dobio sa 7-4 iskoristivši prvu meč loptu.

Na turniru u Akapulku učestvuju još Viktor Troicki, Filip Krajinović i Aleksandra Krunić. Krajinovića očekuje veoma težak posao u prvom kolu jer igra sa braniocem titule Grigorom Dimitrovim, dok će Aleksandra igrati sa Anom Šmidlovom. Sinoć je na teren izlazio Viktor Troicki u dublu zajedno sa Novizelanđaninom Artemom Sitekom. Oni su poraženi na startu takmičenja od Meksikanaca Ramireza i Rejesa-Varele sa 2-0.