AO: Troicki i Lajović završli učešće u Melburnu

Posle poraza u singlu Viktor Troicki i Dušan Lajović završili su nastup na Australian Openu i u konkurenciji dublova.

Troicki je u paru sa Rumunom Marijušom Kopilom poražen od 16. nosilaca Amerikanca Radživa Rama i Indijca Dividža Šarana rezultatom 0-2 po setovima 6-7(5-7), 4-6 nakon 91 minuta igre.

Srbin i Rumun su veliku priliku propustili pri rezultatu 5-5 u prvom setu, kada nisu iskoristili tri brejk lopte, da bi u drugom setu izgubili servis u petom gemu što je bio jedini brejk u meču.

Lajović i Damir Džumhur iz Bosne i Hercegovine su za rivale imali druge nosioce, Finca Henrija Kontinena i domaćeg igrača Džona Pirsa.

Dobro su počeli meč i nakon pola časa dobili prvi set rezultatom 6-4, ali su u naredna dva osvojili po dva gema i završili nastup u Melburnu.