AO, šesti dan (teniseri): Poraz Čilića i Delpa

d  Za najveće iznenađenje šestog takmičarskog dana na Australijan openu pobrinuo se Francuz Žeremi Šardi koji je u trećem kolu eliminisao šestog nosioca, Huana Martina del Potra, pobedivši ga sa 6:3, 6:3, 6:7(3), 3:6, 6:3.

Šardi, 36. na ATP rang listi, izgradio je prednost od dva seta zahvaljujući brojnim uspešnim izletima na mrežu (30 osvojenih poena od 47 takvih pokušaja), ali se Del Potra vratio u život razornim servisima.

Ipak, to što se Argentinac borio sjajno punih sat i po nakon deficita od 0:2, nije bilo dovoljno da opravda ulogu favorita. Šardi je odlučujući brejk napravio u petom setu, pri svom vođstvu od 4:3, a onda je servisima stigao do trijumfa za koji mu je bilo potrebni tri sata i 45 minuta igre.

Njegov naredni protivnik biće Andreas Sepi, koji se osmine finala domogao eliminisavši 12. nosioca, Marina Čilića iz Hrvatske, rezultatom 6:7(2), 6:3, 2:6, 6:4, 6:2.

Siguran je bio i Conga koji je svaladao Kavčića sa 6:2, 6:1, 6:4. U borbi za četvrtfinale Conga će igrati protiv sunarodnika Rišara Gaskea koj je pobedio upornog Ivana Dodiga sa 4:6, 6:3, 7:6, 6:0.

Endi Marej je za nešto više od dva sata igre nadigrao Ričarda Berankisa iz Litvanije sa 6:3, 6:4, 7:5. Marej je vodio 5-3 u trećem setu da bi se Berankis vratio u meč i izjednačio na 5-5. Međutim, to je bilo sve od njega jer Marej vrlo lako pravi novi brejk i u narednom gemu je odservirao za meč.

Rodžer Federer nije dozvolio iznenađenje od nade domaće publike Bernarda Tomića, pobedivši u 3 seta, rezultatom: Federer – Tomić 6-4 7-6(5) 6-1.

Poslednji učesnik osmine finala postao je Žil Simon, koji je kao 14. nosilac u francuskom derbiju posle pravog maratona savladao Gaela Monfisa sa 6:4, 6:4, 4:6, 1:6, 8:6.

Monfis se posle dva izgubljena seta sjajno vratio u meč, osvojivši dva naredna i povevši sa 2:0 u petom. No, 14. nosilac je uzvratio udarac, a u susretu koji je završen posle pola jedan noću po lokalnom vremenu u Melburnu uspeo je da ostvari trijumf i zakaže meč sa Endijem Marejem.