AO: Petrović i Krstin uspešno započeli kvalifikacije

Srpski teniseri Danilo Petrović i Peđa Krstin zabeležili su pobede na startu kvalifikacija za Australijan open.

Danilo Petrović napravio je najveće iznenađenje, pošto je uspeo da savlada drugog nosioca Nikolasa Maua iz Francuske rezultatom 7-6(7-4), 6-3.

Petrović je u prvom setu u dva navrata prvi pravio brejk, ali nijednom nije uspeo da potvrdi stečenu prednost. Set je odlučen u taj-brajku, koji je bolje počeo Francuz i vrlo brzo poveo sa 4-1. Međutim, Danilo je potom napravio seriju od šest poena i rešio prvi set u svoju korist. Dobru igra sa kraja prvog seta, naš teniser preneo je i na početak drugog pa je tako ključan brejk napravio već u drugom gemu. Tu stečenu prednost Petrović nije ispustio i tako je stigao do velike pobede i prolaska u drugu rundu kvalifikacija.

Protivnik u narednoj rundi biće mu Denis Novak iz Austrije. Trenutno 224. teniser na ATP listi u prvom kolu savladao je Belorusa Iliju Ivašku, rezultat je bio 6-4, 4-6, 7-6(7-5) u korist Austrijanca.

Sa druge strane, Peđa Krstin je napravio preokret i posle tri odigrana seta savladao Adama Pavlašeka iz Češke. Rezultat je bio 3-6, 6-3, 7-6(7-3) posle 1 časa i 54 minuta igre.

Čeh je jedini brejk u prvom setu napravio u šestom gemu i do kraja sigurnim servisima došao do vođstva u setovima.
Krstin je furiozno otvorio drugi set, osvojio uvodna četiri gema uz dupli brejk prenosti. Jedan brejk prednosti je ispustio, ali je ipak drugi set rešio u svoju korist. Peđa je bolje počeo i treći set i već u trećem gemu došao do brejka. Tu prednost je izgubio u gemu u kojem je servio za meč, ali je ipak više koncentracije imao u taj-brejku i tako obezbedio plasman u drugu rundu kvalifikacija.

Naredni protivnik Krstinu biće Kventin Helis iz Francuke, 22. nosilac u kvalifikacijama. Francuz je savladao Marka Trungelitija iz Argentine sa 2-1 u setovima, rezultatom 6-2, 5-7, 7-6(7-4) i tako zakazao duel sa našim igračem.