AO, osmi dan (teniserke): Poraz Voznijacki

k  Ruska teniserka Svetlana Kuznjecova pobedila je desetu nositeljku Karolinu Voznijacki sa 6:2, 2:6, 7:5 u osmini finala  Australijan opena.

Kuznjecova je tako izjednačila svoj najbolji rezultat u Melburnu, pošto je prethodno među najboljih osam bila 2005. i 2009. godine.

Da li će konačno uspeti da preskoči još jedan stepenik? O tome će odlučivati u duelu sa braniteljkom titule Viktorijom Azarenkom, koja je dobila Jelenu Vesninu sa 6:1, 6:1.

U meču Kuznjecova i Voznijacki videli smo veoma kvalitetan tenis – očigledno je da je Dankinja povratila samopouzdanje, igrala je mnogo agresivnije i imala je šanse za pobedu, ali je Kuznjecova bila jednako dobra i odigrala je bolje u ključnim trenucima.

Prelomni brejk Ruskinja je napravila u 11. gemu trećeg seta, kada je sjajnim riternom naterala rivalku na grešku i iskoristila treću brejk šansu.

Meč je trajao dva časa i 28 minuta, Kuznjecova je imala 52 vinera i 41 neiznuđenu grešku, dok je Voznijacki upisala 23 direktna poena i 22 greške.

Nakon što je imala jako težak posao i igrala tri seta sa Džejmi Hempton, Azarenka je protiv Vesnine od početka do kraja bila superiorna i rivalki je prepustila samo dva gema.

U duelima sa Kuznjecovom prva nositejka gubi sa 4:3, ali je dobila oba prošlogodišnja duela – u Indijan Velsu je bilo 6:1, 6:2, a u Madridu 7:6, 6:4.

Trenutno se igra meč između Serene Vilijams i još jedne ruskinje Marije Kirilenko